14. listopadu Vláda schválila navýšení platů ve veřejném sektoru

18.11.2018

14. listopadu Vláda schválila navýšení platů ve veřejném sektoru

Vláda schválila novelu nařízení o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Plní tak svůj další slib, že zvýší od ledna 2019 platy zaměstnanců státního a veřejného sektoru, ale nikoli plošně, nýbrž diferencovaně.

Čtěte také: Mohou se zdravotníci těšit na 7 % navíc a vyšší příplatky za směnnost?

Od nového roku se tak zvýší platové tarify zaměstnanců ve veřejných službách a správě o 5 procent, v případě zdravotnických pracovníků vykonávajících nelékařská zdravotnická povolání (například sociální pracovníci a pracovníci sociální péče) bude zvýšení činit 7 procent, u pedagogických pracovníků v regionálním školství o 10 procent. Nerovnoměrné zvýšení platových tarifů se bude týkat i lékařů a zubních lékařů – ti v 11. až 13. platové třídě si polepší o 7 procent, od 14. platové třídy výš jen o 2 procenta. Další schválenou změnou je zvýšení spodní hranice příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí a zvláštního příplatku cca o 25 procent, protože tento příplatek změnil naposledy od 1. ledna 2007.

Celý čánek ZDE