Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Auto se u Nýřan srazilo s vozem záchranářů mířících k zásahu

12.02.2018

Auto se u Nýřan srazilo s vozem záchranářů mířících k zásahu

 

 

Dvě zranění si vyžádal v pondělí dopoledne střet doprovodného vozu záchranné služby s osobním autem v Nýřanech. Zraněna byla lékařka i řidička osobního vozu.

 

 

 

„Naši lékařku, která ve voze jela k výjezdu, jsme ošetřili na místě a přepravili do nemocnice, stejně jako řidičku, která do našeho vozidla nabourala – ta utrpěla úraz hlavy,“ řekl Právu mluvčí záchranky Martin Brejcha.

Sanitka i s doprovodným vozem podle Brejchy mířila k zásahu a vozidla měla zapnutá světelná i zvuková znamení.

„Jela po hlavní silnici, řidička ve voze Ford vyjížděla z vedlejší,“ dodal Brejcha.

Zdroj: novinky.cz

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku
 • Drahomír Taclík Reagovat 18.02.2018
  Zdravím, co to má být.. "doprovodné vozidlo"? Že takový blábol napíší na Novinkách, to jsem si zvykl, ale na odborné stránce... :-(
  • Drahomír Sigmund Reagovat 18.02.2018
   Doslovně převzatý článek bez úprav. Nic víc, nic méně! Když přebíráme článek, nemůžeme v něm dělat úpravy.
   • Drahomír Taclík Reagovat 18.02.2018
    V tom případě nechápu proč nepřebíráte články z jiných stránek... Našel jsem minimálně tři další, jež o události informují, kde bylo užito správné terminologie, tedy vozidlo RV či vozidlo Rande-vous...
    • Drahomír Sigmund Reagovat 19.02.2018
     Vždy se dá udělat něco jinak. Tak už to v životě naštěstí chodí. Kdybychom všichni dělali vše stejně, nebylo by na světě lépe.
     • Drahomír Taclík Reagovat 19.02.2018
      No o to právě jde, dělat to jinak, a ne jen překopírovat první blabol co kdo vyvěsí na net... Nezlobte se, ale když si otevřu web KZ, předpokládám, že zde najdu více info a hlavně na úrovni...
      • Jan Žoha Reagovat 19.02.2018
       To nemá význam, pane kolego. Komora si již dávno zvolila bulvárně - populistický směr. Rozhodně zde nehledejte žádná kompetentní vyjádření a už vůbec ne kvalitní a prověřené informace. Ale pokud zde chcete procvičovat svou trpělivost a trpíte sebemrskačstvím, jako já, jsou tyto stránky ty pravé. Pěkný den.
 • Drahomír Sigmund Reagovat 19.02.2018
  Drazí kolegové,

  život mě naučil netříštit se na detailech. Pro laika je informace o doprovodném vozidle možná dokonce srozumitelnější než že za vozidlem RV jela RZP. Je to ale jen můj osobní momentální názor a můžete mě za něj kamenovat, pranýřovat.

  V další fázi vám oběma nabízím pozvednout úroveň těchto stránek tím, že se přestanete tříštit na oněch detailech a začnete na tento web seriózně přispívat svými odbornými články, které pod vašimi jmény pokud nebudou v rozporu s posláním a cíli KZ ZZS ČR velmi rádi uveřejníme. Pak se budete i vy moci těšit z ohlasů na ně.

  Pěkný den a těším se na spolupráci

  Sigmund
  • Drahomír Taclík Reagovat 19.02.2018
   Dle mého názoru na detailech vše stojí, ale i padá... což je i tento případ. Nazývat vozidlo RV doprovodným vozidlem je už z podstaty dehonestace celého principu fungování systému Rande-Vous... O tom, zda je toto pojmenování pro laika srozumitelnější bych též polemizoval... zeptal jsem se přítelkyně (laik), co si představí pod pojmem doprovodné vozidlo, odvětila mi: například auto s oranžovým majákem jedoucí před kolonou kombajnů... takže asi tak... V principu mi nejde o to, co napsal autor na Novinkách, ale o to, že se sdělení především pro laickou veřejnost překopíruje sem... pro laiky, pokud se nemýlím, tento web není. Je určen především odborné veřejnosti... Myslím si, že KZ nemá, nebo by alespoň neměla mít zapotřebí zveřejňovat informace z podobných zdrojů. Neboli, jak těžké by bylo kontaktovat přímo mluvčího té či oné organizace a uveřejnit přepis jeho vyjádření?
   K Vaší nabídce... Jsem přesvědčený, že nejsem v pozici, kdy bych mohl publikovat odborné články, myslím tím výhradně mnou zpracované. Ovšem pokud seriozním a odborným článkem nemíníte právě ten, který je předmětem této diskuze, nebo podobný. To bych jistě svedl minimálně na stejné úrovni. Dle mého názoru si ale KZ ZZS ČR a ani její stránky nezaslouží degradaci na úroveň bulvárních pisálků.
 • Petr K. Reagovat 19.02.2018
  Ten kdo tu křičí o termitech používá název Rande-vous. To je co? Rande s vousem? Taky mi ty termity dělají problém :-)

  Asi bych si nedovolil poučovat, když bych měl sám problém v názvosloví. Ale to je věc sebekritiky.

  Hezký den
  • Drahomír Taclík Reagovat 19.02.2018
   Tak teď jste mě dosti setřel, jen co je pravda... ;-) co na to říci... snad jen to, že si příště dám větší pozor jak se co píše...
  • Jan Žoha Reagovat 22.02.2018
   Tak jistě. Řešme si zde termity. Podstata však spočívá v tom, že by se na těchto stránkách, které jsou určeny odborné veřejnosti, neměly objevovat články z bulvárních medií. A pokud ano, tak by zasloužily alespoň letmou korekturu. Chápu, že "novinařina" se dnes dá dělat stylem CTRL + V a CTRL+ C...ale na odborných stránkách...máme to zapotřebí? Vždyť jsou tyto stránky archivovány NK. Co tomu řeknou naši potomci, až jednou vejdou do archivu (nejspíše však pouze ve virtuální realitě) a uvidí tu "nádheru?"

Copyright © 2019 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.