Bezdůvodné napadení záchranářů

.

Napadení záchranářů (Brno)

2.8.2009

Dne 2.8.2009 po 16.hodině byl tým Rychlé lékařské pomoci vyslán ke kolapsovému stavu mladého řidiče tramvaje na ulici Nerudově v Brně. Po příjezdu na místo začala lékařka se záchranáři muže v sanitním voze ošetřovat. Během toho se k vozu přiblížil kolemjdoucí neznámý muž mladého věku silně posílen alkoholem. Nejdříve se zasahujícího týmu dotázal, zda-li ve voze není jeho maminka a když mu bylo odpovězeno, že nikoli, s odpovědí se nespokojil a začal do sanitního vozu bušit pěstí a kopat. Tým požádal o okamžitou pomoc policii. Na výzvu záchranářů, aby útočník svého počínání zanechal, nereagoval a spolu s agresivním verbálním projevem začal záchranáře atakovat i fyzicky. Jeden ze záchranářů se jeho "hlavičce" dokázal bleskurychle vyhnout, útočník ztratil rovnováhu a upadl na zem. Při svém dalším útoku již byl ale na zem povalen i náš záchranář, dalšímu útoku zabránil druhý kolega. Do příjezdu policie tak naši záchranáři museli bránit sami sebe, lékařku a pacienta doslova s holýma rukama. Zasahujícímu týmu ani pacientovi se naštěstí nic nestalo, jeden ze záchranářů utrpěl pouze lehčí povrchové odřeniny a pohmožděniny a nebylo je nutné převést do zdravotnického zařízení.
Je velice smutné, že se s těmito verbálními a bohužel i fyzickými ataky setkáváme stále častěji.

mluvčí ZZS Jmk, Radek Turin

Zdroj: ZZS Jmk

Další článek a video na tn.cz