Bezohľadnou jazdou blokoval cestu sanitke. Po piatich rokoch padol definitívny verdikt

27.05.2021

Po piatich rokoch padol definitívny rozsudok v prípade vodiča, ktorý bezohľadnou jazdou blokoval cestu sanitke. Obžalovaný muž to od začiatku popiera. Opakovane tvrdil, že chcel iba pomôcť.

Okresný súd v Trenčíne muža odsúdil za jeho bezohľadnú až nebezpečnú jazdu na pol roka s ročnou podmienkou.

To sa mu zdalo prísne a odvolal sa. Krajský súd však odvolanie zamietol a rozsudok potvrdil. Podľa znalca svojou jazdou spôsobil minimálne 11 kolíznych situácií.

Na pojednávania prvostupňového súdu 49-ročný muž ešte chodil, no minulý rok, keď sa vec dostala na krajský súd, emigroval. V novembri poslal na súd iba list, neprišiel ani v utorok (25. 5.).

Okrem podmienečného trestu si odsúdený nesmie sadnúť za volant akéhokoľvek auta šesť rokov.

V marci tohto roku vyhlásila polícia po Borisovi Záhumenskom pátranie pre podozrenie z ekonomickej trestnej činnosti. Zorganizoval koncert, mal vybrať peniaze a ušiel.

Zdroj + fofo a viac v reportáži Michala Bujnu.