Bude ZZS HMP do 2012 v novém?

26.08.2009

.

Město má pozemek pro novou budovu pražské záchranky

PRAHA: Nová administrativně - technická budova, kterou Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nutně potřebuje, by měla stát v Troji. Radní v úterý vybrali z pěti lokalit, které pro tento účel prověřovala podle zadaných kritérií studie. Do konce září by měl být připraven návrh podoby budovy a celého areálu a v roce 2012 by se záchranka mohla stěhovat do nového centra.

25.08.2009

„Praha si je vědoma toho, že bez špičkové zdravotnické záchranné služby se dnes neobejde žádné velkoměsto na světě, a mohu s hrdostí říci, že pražská záchranka patří k těm nejlepším. Proto se neustále snažíme zlepšovat její technické vybavení a již několik let hledáme vhodnou lokalitu pro stavbu nového centra záchranky. Před třemi lety byla navržena Bulovka, ukázalo se ale, že umístění budovy by bránilo rozvoji areálu nemocnice a stavba by v prudkém svahu byla neúnosně stavebně složitá, a tudíž finančně příliš náročná. Od plánu jsme ustoupili a hledali nové, vhodnější místo. Prověřována byla řada lokalit, nakonec mezi pěti doporučenými byla dnes zvolena Troja, kde v křížení ulic Povltavská a Vodácká jsou dostatečně velké pozemky ve vlastnictví města. Tato lokalita má výhodné napojení na komunikační systém a je také v dosahu městské hromadné dopravy,“ uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek, který návrh na jednání rady předkládal.

V novém objektu by měly být umístěny řídící a administrativní činnosti záchranné služby, technické zázemí pro zaměstnance a pro vozový park, školící centrum pro zaměstnance. Lokalita umožní vybudování parkovišť pro vozy záchranky a parkování modulu hromadného neštěstí „GOLEM“ a mělo by zde být místo i pro heliport.

Celá stavba by se měla vejít do 400 mil. Kč, hotova by měla být v roce 2012. V rámci vyhledávací studie lokalit pro umístění sídla Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy byly zvažovány lokality ve Štěrboholích, Kamýku, Ruzyni, Holešovicích, Libni a Troji. Jako optimální byly navrženy pozemky v katastrálním území Troja (parc. č. 1644 a část 1642/5) o celkové výměře 7 345 m3.

Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

Zdroj: katastrofy.com