Budou celostátní mimořádné odměny v souvislosti se SARS-CoV-19 i pro zaměstnance ZZS?

06.05.2020

Dne 30. dubna jsme vás v aktualitě informovali, že jsme dopisem vyzvali ministra zdravotnictví ČR, aby svým jménem požádal premiéra a vládu ČR o uvolnění finančních prostředků na ocenění pracovníků zdravotnických záchranných služeb, kteří se podíleli na boji s pandemií COVID 19 a zaslouží si obdobné ocenění jako ostatní složky IZS, kterých jsme nedílnou součástí.

Na tuto aktualitu reagoval bývalý ředitel ZZS KHK a současný poslanec PS PČR pan MUDr. Jiří Mašek, který ve svém komentáři napsal:

„Na 62.schůzi výboru pro zdravotnictví jsem navrhl usnesení, které jsme následně jednomyslně přijali. Usnesením jsme zavázali ministra zdravotnictví projednat na vládě uvolnění mimořádných prostředků na odměny pro záchranáře obdobně jako vláda uvolnila prostředky pro odměny dalším dvěma základním složkám IZS. Již druhý den mne ministr informoval, že vydal pokyny k v rámci MZČR, na přípravě nyní spolupracuje i prezident AZZS dr. Slabý.“

Jeho slova dnes v této aktualitě potvrzujeme zveřejněním Usnesení č. 266 a Usnesení č. 267 Výboru pro zdravotnictví z 62. schůze ze dne 29. dubna 2020

• Jan Pokorný Reagovat 06.05.2020
    Držím palce, ale obávám se, že nakonec to dopadne jako obvykle, dostaneme maximálně tak děkovný dopis. Postačí, aby se věc přehodila na zřizovatele a jsme v háji....