Cenu vítězce předala KZ ZZS ČR

26.04.2008

.

ZÁCHRANÁŘ ROKU 2007

Záchranář roku 2007. Kolegové ze ZZS LK si mezi sebou volili ty nejlepší v kategoriích lékař, paramedik, řidič a operátorka. Kritériem výběru byla odbornost a erudice, vysoký morální kredit a smysl pro týmovou práci. Součástí ankety bylo také hlasování o čin roku a nejkurióznější výjezd.

Vyhlášení výsledků ankety proběhlo 25.4.2008 na státním zámku Sychrov a neslo podtitul „Poznejme se ... uznejme se“, jehož smyslem bylo vzájemné představení se ostatním kolegům, neboť vzhledem k charakteru práce na záchrance a rozmístění stanovišť ani není možné, aby se všichni osobně znali. Více než 420 zaměstnanců ze 14 základen a pracovišť ZZS LK mohlo kolegům prezentovat svá stanoviště, pracoviště, tváře i místa výjezdů prostřednictvím videoklipu.

Na slavnostní večer byla oficiálně pozvána také Komora záchranářů ZZS ČR, aby její zástupce mohl předat cenu vítězi v kategorii Paramedik roku 2007. Vítězkou v této kategorii se stala Kateřina Morkusová z výjezdového stanoviště v Liberci. Kateřině upřímně blahopřejeme! Věříme, že její činy, přístup k práci i lidem budou příkladem ostatním.

Přejeme také ZZS LK, aby se myšlenka této ankety stala tradicí a inspirací pro ostatní ZS a aby se toto ocenění stalo v budoucnu prestižním nejen v odborných kruzích, ale i v očích široké veřejnosti.

Dominik HORN

člen KZ ZZS ČR