Certifikace ZZS Pardubického kraje

05.03.2008

.

Pardubická záchranka má dva certifikát

PARDUBICE: V úterý 4. března 2008 převzal ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Marek Obrtel hned dva certifikáty jakosti. První se týká systému řízení kvality, druhý systému řízení bezpečnosti informací. Pardubičtí jsou teprve třetí záchrankou v zemi, která podobné certifikáty má.

04.03.2008 Aktualizováno 04.03.2008 15:34:44

Slavnostního dopoledne se účastnili i představitelé Pardubického kraje, který je zřizovatelem zdravotnické služby. Hejtman Ivo Toman vyjádřil potěšení nad úspěchem, kterého organizace dosáhla a projevil přání, aby vysoká úroveň poskytované péče zůstala i do budoucna.

„Zdravotnická záchranná služba procházela procesem certifikace přibližně rok, tedy od svého počátku. Sloučením územních odborů došlo také ke sloučení činnosti, které byly v každém z odborů pojímány rozdílnými způsoby. Certifikace a tedy zpracování norem a pracovních postupů mimo jiné umožnilo sjednotit činnosti a převzít z každého odboru to nejlepší řešení,“ pochvaloval si hejtman Toman. Čestného úkolu předání listin se pak ujali vicehejtman Roman Línek a náměstek hejtmana Josef Janeček.

Certifikáty byly uděleny společností CQS – Sdružením pro certifikaci systému jakosti. Certifikát ČSN EN ISO 9001 : 2001 se týká systému řízení, druhý certifikát ISO/IEC 27001 : 2005 se týká systému managementu bezpečnosti informací v organizaci, tedy nakládání s osobními údaji a dalšími informacemi v rámci práce organizace.

Oba certifikáty platí do dokonce roku 2010 a týkají se tří procesů – Přednemocniční neodkladná péče, zdravotnické asistence a transporty; Vzdělávání ve zdravotnictví a Expertní a konzultační činnost.

Zdroj: Pardubický kraj Autor: Kateřina Nohavová na katastrofy.com