Česká televize chystá druhou řadu známého TV seriálu Sanitka

Česká televize chystá druhou řadu známého TV seriálu Sanitka

Druhou řadu seriálu Sanitka bude
režírovat Filip Renč

Druhou řadu známého televizního seriálu Sanitka bude režírovat Filip Renč. Dohodly se na tom Česká televize a slovenská produkční společnost Forza, informoval Martin Šesták ze společnosti Forza. První sérii, která byla uvedena v roce 1984 a kterou nedávno ČT s úspěchem reprízovala, natočil režisér Jiří Adamec.

V současné době se píše scénář ke druhé řadě seriálu, autorem je Ivan Hubač, jehož otec Jiří Hubač napsal scénář první série. Jiří Hubač dlouho odmítal poskytnout autorská práva k dalším dílům, teprve nedávno souhlasil s převodem autorských prav na svého syna Ivana.

Mluvčí ČT Ladislav Šticha nedávno ČTK řekl, že Sanitka II se bude odehrávat v současnosti a podkladem pro dramatické ztvárnění jsou z valné většiny skutečné případy z každodenní praxe pražské záchranné služby.

O režisérovi druhé řady se dlouho spekulovalo. V březnu Filip Renč nabídku na režii pokračování Sanitky odmítl s tím, že seriál je "Adamcovo dítě". To Adamce potěšilo. Renčovo nové rozhodnutí Adamec komentovat nechtěl. "Říkám jen no comment," sdělil Novinkám Adamec.

Samotný Renč měl v pondělí vypnutý telefon.

Režisér Renč debutoval v roce 1991 filmem Requiem pro panenku, celkem natočil šest celovečerních snímků, z poslední doby je to například psychologické drama Hlídač č. 47.

Zdroj: novinky.cz