Článek, že ve funkci končí primář MUDr. Havlík vyvolal (ne)diskusi

08.03.2011

Článek, že ve funkci končí primář MUDr. Havlík vyvolal (ne)diskusi
Toto sdělení z jihlavských listů jsem zde nevložil pro samotný obsah článku, protože neznám podrobnosti. Vložil jsem jej ale kvůli diskuzi, která se rozpoutala pod článkem. Dokazuje, že pokud je diskuze vedena na anonymní bázi, tak se za sebe mnozí musíme stydět!!!

Primář záchranky se diví, že končí

Z funkce primáře jihlavské zdravotnické záchranné služby (ZZS) odchází Miroslav Havlík. Diví se proč, když podle svých slov neudělal žádné chyby.

„Byla vypsána výběrová řízení na primáře ZZS v kraji, ale já jako jediný jsem měl protikandidáta. Nevylučuji, že to bylo účelové rozhodnutí - žádný konflikt jsem neměl, žádné chyby mi nebyly vytýkány,“ uvedl primář ZZS s největšími počty výjezdů v kraji, který je nově jihlavským zastupitelem za TOP 09.

Ředitelka ZZS kraje Vysočina Vladislava Filová jakékoli spekulace odmítá. „Šlo o standardní výběrové řízení po pěti letech na primáře a vrchní sestry všech oblastních středisek. Nevidím důvod, proč tajné hlasování komise, ve které zasedali špičkoví odborníci na urgentní medicínu, nerespektovat,“ uvedla Filová s tím, že Havlík bude nadále působit na jihlavské ZZS jako lékař.

Primářem má být Tomáš Vaňatka z pelhřimovské ZZS, který ale podle Havlíka nemá takové zkušenosti s leteckou záchrankou. Havlík zvítězil v konkurzu na jediného školitele leteckých záchranných služeb v ČR v rámci mezinárodního sdružení EHAB. Ředitelka Filová uznává Havlíkovy kvality, ale podotýká, že letecká služba je jen jednou ze součástí ZZS.

„Pan doktor Vaňatka zase organizuje např. uznávanou konferenci vzdělávání zdravotníků Pelhřimovský podvečer,“ dodává.

Podiv nad odchodem Havlíka z funkce primáře vyjádřili i někteří členové seniorské besedy s tématem zdravotnictví. „Všichni ho chválili a nám zachránil dceru,“ uvedla jedna z účastnic. Miroslav Havlík působí na ZZS od roku 1994. Provoz na jihlavské ZZS zajišťuje 19 lékařů, z toho 10 kmenových.

Autor: Jan Mazanec

Zdroj: Celý článek + DISKUZE Jihlavské listy