Další napadení záchranářů, tentokrát RZP z Ostravy – Zábřehu

21.11.2010

Další napadení záchranářů, tentokrát RZP z Ostravy – Zábřehu

Opilý muž napadl záchranáře a demoloval sanitku

Dalšímu případu agresivity museli ve čtvrtek 18.11. čelit moravskoslezští záchranáři. Přímo v zásahovém vozidle došlo k fyzickému napadení posádky opilým pacientem a poškození vybavení sanitky.

Záchranná služba byla před půl druhou odpoledne volána do restauračního zařízení na Bílovecké ulici v Ostravě. Podle hlášení na tísňovou linku tam došlo k pádu a poranění u čtyřicetiletého muže.

Na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště v Ostravě-Zábřehu. Pacientovi, který jevil zřetelné známky opilosti, záchranáři ošetřili krvácející poranění na hlavě. Následně zajistili transport zraněného do zdravotnického zařízení. Muže posadili do sedačky v ambulantním prostoru, kde s ním standardně zůstal jeden člen posádky.

Během jízdy však krátce před dojezdem do areálu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy došlo k náhlé a nečekané agresi ze strany transportovaného muže. Ten cíleně fyzicky zaútočil na přítomného záchranáře, přičemž zlomil sedačku, utrhl kryt kotvení pásu a odpadkový koš.

Řidič zastavil vozidlo a za pomoci pracovníka ostrahy nemocnice se posádce podařilo agresora zpacifikovat. Záchranná služba přivolala policii, za jejíž asistence byl muž předán na traumatologickém centru. Pikantní na celé události bylo, když opilý agresor následně tvrdil, že napaden byl on a hlavu mu rozbili naši záchranáři….

Škoda na sanitním vozidle dosud nebyla vyčíslena, k fyzickému zranění záchranářů nedošlo.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ÚSZS MSK