Další pokus o vykradení a pravděpodobně i odcizení celé sanitky ZZS

26.12.2013

Další pokus o vykradení a pravděpodobně i odcizení celé sanitky ZZS

Zloději se nevyhýbají ani záchrance,

v noci byla vykradena

XXL sanitka řevnického Trans Hospitalu

Foto zdroj: hvezdyzivota.cz

V noci na 24. 12. 2013 si sloužící sestra RLP na stanovišti ZZS Trans Hospital ve městě Řevnice na Praze – západ při hlášené události všimla, že v sanitním automobilu Mercedes „XXL“, zaparkovaném před budovou u vchodu hned nad výjezdovou sanitkou kdosi sedí. K sanitce se okamžitě šel podívat řidič záchranky, přitom byl spatřen uvnitř sedící osobou, která se okamžitě dala na útěk.

Po rychlém zjištění, že se dotyčný pokusil sanitku vykrást, byla zalarmována Policie ČR, které začala pachatele hledat v blízkém okolí. Do pátrání se zapojili i pracovníci záchranky, její šéf po několika minutách nedaleko sídla ZZS spatřil muže, oslovil ho s dotazem, zdali neviděl někoho utíkat, když v tom se dotyčná osoba dala na útěk. Vzhledem ke svému chování zřejmě měla proč.

Dosud se pachatele vloupání i přes snahu policie nepodařilo dopadnout a pro záchrannou službu Trans Hospital tak letošní vánoce nejsou zrovna svátky klidu.

Muž vnikl do sanitky XXL, kde si začal shromažďovat věci jako např. defibrilátor, jenž schoval do polštáře, obvazový materiál, léky a vytrhl i tzv. ampulárium ze stěny plus pobral i lékařský kufr. Hodil se mu rovněž porodní balíček. V kabině posádky neváhal připravit si na odvoz i takovou maličkost, jakou je gumovoá podložka pro mobilní telefon.

Po vyrušení sloužící posádkou se mu nic naštěstí odcizit nepodařilo, ale napáchal alespoň hmotnou škodu na poničení vybavení vozu ve výši několika desítek tisíc korun, protože proč by šuplíky otvíral, když je mohl vytrhnout apod. V zapalování byly nalezeny zaseklé nůžky, pravděpodobně se pachatel jimi chtěl pokusit sanitku nastartovat a odjet.

Kdo může spáchat vloupání do vozidla záchranné složky a to jakékoliv, by zasloužil velmi přísný trest. V tomto týdnu se podobná věc stala i hasičům v jihočeském Mačkově, jak uvedli kolegové z webu Požáry.cz. Zde byl však zloděj bohužel úspěšný a nevyrušený.

-wap-

Zdroj: hvezdazivota .cz

Podobný článek z konce října - Zloděj vykradl sanitku záchranky, nemohla odjet k zásahu