Další vykradená sanitka během zásahu.Tentokrát v Praze

10.02.2010

Další vykradená sanitka během zásahu.Tentokrát v Praze

Lékaři ošetřovali v bytě muže, zloděj zatím vykradl a poškodil jejich vůz

Lékařům záchranné služby v Praze v úterý ráno někdo vykradl a poničil služební vůz. Stalo se to v době, kdy lékař ošetřoval v jednom z bytů muže. V Česku to není jediný případ, před nedávnem se s podobnou situací museli vypořádat záchranáři na severu Moravy.

Dnes 9:42 - Praha
(Aktualizováno: 10:27 )

Posádky pražské záchranné služby byly v úterý před sedmou hodinou ráno vyslány do ulice Pod Zvonařskou v Praze 2. Lékař a záchranáři odešli od vozů do jednoho z bytů, kde ošetřovali muže s bolestmi na hrudi.

„Zatímco vyšetřovali muže, zloděj rozbil okno vozu rychlé lékařské pomoci stojící před domem a odcizil navigační panel, poškodil palubní desku, volant, lištu dveří,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Škodu záchranáři předběžně odhadli na sto tisíc korun. „Smutným paradoxem je, že navigační panel je samostatně nefunkční,“ doplnila Ernestová.

Policie už případ vyšetřuje
"Neznámý pachatel využil toho, že zdravotníci opustili po příjezdu na místo vůz a odešli do domu za pacientem. V tu chvíli prohodil lapka okénkem vozu dlaždici a odcizil z interiéru pro záchranáře velice zásadní pomůcku, a to navigaci," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Policisté přivítají jakoukoliv informaci, která by přispěla k vypátrání pachatelů. Pozorní občané mohou informace policistům předat cestou operátorů linky tísňového volání," doplnil Hulan.

S podobnými případy se v uplynulých týdnech potýkali také záchranáři na severu Moravy. V jednom z nich byl zloděj dokonce tak drzý, že kabinu sanitky vykradl ve chvíli, kdy v zadní části posádka bojovala o život malého chlapce. Z vozu odcizil také navigaci. Záchranářům pak poskytly zdarma náhradní zařízení soukromé firmy.

Petr Nový, Novinky

novinky.cz