Další z řady napadení RLP

14.10.2007

.

Opilci nepomohli sraženému chodci, napadli i záchranku

V sobotu po sedmé hodině večerní srazil automobil 43letého chodce v obci Hnojník u Frýdku-Místku. Na místo přijela záchranná služba, která se snažila muže oživit. Práci jí však komplikovali opilci, kteří posádku slovně napadali a snažili se dostat i do sanitního vozu.

14.10. 2007 09:31 - 09:56 Aktualizováno

FRÝDEK-MÍSTEK - K postiženému, který utrpěl poranění mozku a končetin, vyjela sanitka rychlé lékařské pomoci z Třince. Muž však nejevil známky života. Posádka zahájila resuscitaci pacienta a s ohledem na povětrnostní podmínky jej naložila do sanitního vozu. Pacient však svým zraněním podlehl.
Situaci záchranářům komplikovala přítomnost několika podnapilých osob, které byly na místě s postiženým mužem. Do příjezdu sanitky nebyla z jejich strany zraněnému poskytnuta potřebná první pomoc.
Zdravotnickou posádku opilci navíc během jejich zásahu opakovaně slovně napadali, svou agresivitu projevovali údery do karoserie sanitky a pokoušeli se vniknout dovnitř. Řidiče záchranky dokonce obvinili z opilosti, kterou ovšem přítomná hlídka policie na místě vyloučila dechovou zkouškou.

Zdroj : seznam.cz