Další zoufalec ukradl ze sanitky monitor navigace, který mu je k ničemu!

11.06.2011

Další zoufalec ukradl ze sanitky monitor navigace, který mu je k ničemu!
Ostravští záchranáři byli dnes krátce po druhé hodině ráno opět konfrontováni s lidskou bezohledností. Během zásahu totiž do jejich vozidla vnikl zloděj a odcizil navigaci. Poslední podobný případ se přitom v Ostravě stal 14.4.2011, tedy přibližně před dvěma měsíci. Jedná se o čtvrtou ukradenou navigační jednotku ze záchranářských vozidel.

Posádka rychlé zdravotnické pomoci byla vyslána na ulici Arbesova v Ostravě kolem druhé hodiny ráno. Na udanou adresu, byla posádka vyslána k pacientce ve věku 83 let, která měla problémy s vysokým krevním tlakem a bolesti hlavy.

Záchranáři po příjezdu před dům odešli i se vším potřebným vybavením do bytu k pacientovi, přičemž vozidlo zůstalo stát uzamčené na ulici.

V době, kdy posádka uvnitř poskytovala ženě neodkladnou péči, vloupal se cynický zloděj do záchranářského vozidla Volkswagen Transporter. Jedná se o zásahový automobil v klasickém žlutém provedení záchranné služby a s majáky. Pobuda tedy jasně věděl, komu vozidlo vykrádá. Rozbil pravé přední okénko automobilu a odcizil nestandardní navigační jednotku s operačním systémem, pevně připevněnou na palubní desce. K transportu pacientky do nemocnice muselo být vysláno další vozidlo.

Přesná výše škody, která ÚSZS MSK vznikla na vozidle a zařízení, dosud nebyla přesně vyčíslena. Lze předpokládat, že se bude pohybovat okolo dvaceti tisíc korun. Automobil musel být pochopitelně dočasně vyřazen z provozu a předán do servisu. Po dobu dalších dnů jej bude nutno nahradit záložním vozidlem.

MUDr. David Holeš
Hlavní lékař ÚSZS MSK