Darujte kostní dřeň kolegovi !

27.01.2009

.

ŽÁDOST O POMOC

Vážení,

obracíme se na Vás s prosbou o pomoc pro kolegu a kamaráda záchranáře, jež Vám již více jak deset let prokazoval službu ve výjezdové skupině Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. V současné době je vysoká pravděpodobnost, že bude potřebovat dárce kostní dřeně.

Prosíme pomozte nám najít vhodného dárce pro záchranáře.

Prvním krokem je vyplnění předběžné přihlášky do „Českého národního registru dárců dřeně“, odkud Vám přijde domů dopis, a poté se dostavit do ÚVN, kde Vám odeberou vzorek tkáňového typu a krve, a dále Vás budou informovat o podrobnostech členství v registru. Toto přihlášení není závazkem, pouze závazkem morálním. Druhou možností je Český registr dárců krvetvorných buněk www.czechbmd.cz.

Výše uvedené předběžné přihlášení za Vás obstaráme, stačí se pouze přihlásit na alan.ryba@zzshmp.cz nebo helena.buriankova@zzshmp.cz.

Podmínky pro přihlášení do registru jsou věk 18 – 35 let, subjektivní zdraví a neprodělání vážné nemoci, a ochota pomoci.

Další podrobnosti najdete na www.kostnidren.cz nebo dotazem na výše uvedené emailové adresy.

Děkujeme za vstřícnost a ochotu pomoci

Bc. Lukáš Tajčman,
Alan Ryba, Dis.