Den otevřených dveří na ZZS HMP

03.10.2008

.

Záchranka otevřela dveře novinářům

PRAHA: Zdravotnická záchranná služba v Praze uspořádala ve čtvrtek 2.10. 2008 „Den otevřených dveří pro zástupce médií“. Průvodcem této akce byl ředitel Zdeněk Schwarz, který setkání zahájil vylosováním výherce veřejné ankety na jména nových vozů rychlé lékařské pomoci.

02.10.2008 Aktualizováno 02.10.2008 20:24:43

Výhercem se stala rodina STUHLOVA z Křemýže u Teplic, která vyhrála věcnou cenu - jízdní kolo v hodnotě 10 000 Kč. Cenu darovala firma KATMAR Bike Center a bude předána 14. října 2008 při slavnostním křtu nových vozidel.

Program pokračoval seznámením s provozem zdravotnického operačního střediska – novináři mohli osobně sledovat náročnou práci dispečerek, tj. přijímaní tísňových výzev na lince 155, jejich vyhodnocení a předávání výjezdovým skupinám.

Dalším navštíveným místem bylo na přání novinářů výjezdové stanoviště na Žižkově. Skromné a stísněné pracovní podmínky pražských záchranářů návštěvníky překvapily. Názornou ukázkou nevyhovujících míst pro předávání pacientů do nemocničních zařízení byla Nemocnice Na Františku, kde se pacienti ze sanitních vozidel překládají přímo na čtyřproudé komunikaci s hustým provozem. Posledním bodem programu byla účast na výjezdu k pacientovi.

Zdroj: katastrofy.com