Devět nových sanitek pro ZZS Sčk

08.05.2008

.

Středočeští záchranáři převzali klíčky od devíti nových sanitních vozů

Slavnostní předání sanitních vozů proběhlo ve středu 7.května v 9:00 na náměstí Starosty Pavla v Kladně. Klíčky od devíti nových sanitních vozů Wolksvagen T5 Multivan převzali středočeští záchranáři rukou hejtmana Středočeského kraje Ing. Petra Bendla. Akce proběhla také za účasti primátora Statutárního města Kladna Ing. Dana Jiránka, náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Ing. Josefa Kantůrka a ředitele Územního střediska záchranné služby středočeského kraje MUDr. Roberta Zelenáka.

Středočeští záchranáři připravili pro hejtmana Středočeského kraje malé překvapení. K předání nových sanitních vozů přijel ředitel středočeské záchranné služby v starém sanitním voze Škoda 1203 a symbolicky předal hejtmanovi klíčky od tohoto posledního ,,starého" sanitního vozu na území Středočeského kraje. V roce 2003, kdy kraj záchrannou službu od státu převzal, bylo průměrné stáří všech našich vozů 11 let. S podporou kraje se podařilo vozový park modernizovat tak, že jsou všechny vozy po dnešním přírůstku ve stáří do 3,5 roku.

V současné době má územní středisko záchranné služby k dispozici více než 80 sanitních vozů (včetně záložních a rezervních) pro 56 výjezdových posádek a zajišťuje přednemocniční péči téměř pro celý Středočeský kraj. Nové sanitní vozy zahájí svůj provoz na stanovištích v Kolíně, Berouně, Jesenici, Rudné, Sedlčanech,Voticích, Říčanech, Brandýse a Rakovníku. Nové sanity nahradí starší ojeté vozy.

Sanity byly uhrazeny z Fondu reprodukce a investičního majetku Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje, které jsou ze 70% tvořeny příspěvky kraje. Cena jednoho vozu bez vybavení je přibližně 2 220 000 Kč. Díky krajské podpoře se podařilo od roku 2003 pořídit celkem 51 nových velkých sanitních vozů. Všechny sanitní vozy (již používané i nové) jsou vybavené GPS navigací.

Zdroj: ZZS Středočeského kraje Autor: Tereza Janečková