Dne 1.4. 2015 skončila ve funkci hlavní sestry ČR Mgr. Alena Šmídová

06.04.2015

Dne 1.4. 2015 skončila ve funkci hlavní sestry ČR Mgr. Alena Šmídová

Hlavní sestra ČR odstoupila z funkce

Hlavní sestra ČR Alena Šmídová odstoupila k 1. dubnu z funkce a končí rovněž jako ředitelka odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání. Informaci bez dalších podrobností uvádí ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

Podle Zdravotnického deníku stojí za odstoupením Šmídové rozdílné pohledy uvnitř ošetřovatelské veřejnosti na uplatnění absolventek jednotlivých typů zdravotnických škol v praxi.

Jde například o další existenci vyšších odborných škol či rozsah kompetencí sester bez vysoké školy. Práce na novele zákona, která vzdělávání sester upraví, v těchto dnech finišují.

Funkci hlavní sestry obnovil k 1. listopadu 2013 tehdejší ministr zdravotnictví Martin Holcát, což jsem velmi ostře kritizoval v aktualitě ze dne 3. 11. 2013. Paní magistra Šmídová už ale před jmenováním do funkce hlavní sestry ČR vedla na ministerstvu od roku 2010 oddělení ošetřovatelství a dalších nelékařských povolání a uznávání kvalifikací. V této funkci jsem měl tu čest mnohokrát s paní magistrou jednat a v tomto úřadu si při jednáních s profesními organizacemi vedla z mého pohledu vždy velmi profesionálně a odborně zdatně.