Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Dne 8.9.2010 bylo na Ministerstvu zdravotnictví ČR jednání AZZS ČR, OS UM a MK, UNP ZZS ČR a KZ ZZS ČR

08.09.2010

Dne 8.9.2010 bylo na Ministerstvu zdravotnictví ČR jednání AZZS ČR, OS UM a MK, UNP ZZS ČR a KZ ZZS ČR
Ve středu 8. září 2010 proběhla na Ministerstvu zdravotnictví České republiky historicky první společná schůzka organizací působících v různých rolích na poli zajišťování a poskytování neodkladné PNP. Společnou schůzku po iniciativě předsedy Asociace zdravotnických záchranných služeb MUDr. Marka Slabého zprostředkovaly pracovnice Odboru Vědy a vzdělávání MZ ČR.

Schůzky se účastnili:

za A ZZS ČR

MUDr. Marek Slabý předseda a (ředitel ZZS Jihočeského kraje)

za OS UM a MK

MUDr. Jana Šeblová, PhD. předsedkyně
MUDr. Roman Gřegoř člen výboru a (ředitel ZZS Moravskoslezského kraje)
MUDr. Ilja Deyl člen výboru a (ředitel ZZS Ústeckého kraje)

za UNP ZZS ČR

Mgr. Ján Hirjak člen předsednictva
Viktor Bažant, DiS.

za KZ ZZS ČR

Bc. Drahomír Sigmund prezident
Bc. Radek Benda viceprezident

O předchozím jednání na MZ ČR za přítomnosti profesních organizací zastupujících NLZP, tedy bez přítomnosti lékařů, OS UM a MK a bez zástupců zaměstnavatelů (AZZS ČR) jsme Vás informovali v aktualitě z 20.5.2010.
Na základě této aktuality jste se VY sami v anketě na stránkách komory vyjádřili v 87% v tom smyslu, že kompetence NLZP na ZZS je potřeba upravit a aktualizovat.

Hlavním cíle dnešní schůzky mělo být nalezení shody při novelizacích §§ 17 zdravotnický záchranář, 49 sestra se specializovanou způsobilostí v IP a 97a zdravotnický záchranář pro urgentní medicínu v připravované novelizaci stávající vyhlášky 424/2004 Sb. o činnostech (kompetencích) nelékařských zdravotnických pracovníků a propojení kompetencí takovým způsobem, aby činnosti zdravotnických záchranářů a všeobecných sester se specializací byly na poli PNP identické.

Dalším, neméně důležitým cílem dnešní schůzky mělo být nalezení shody na dalším vzdělávání NLZP pracujících na ZZS tak, aby mezi odbornostmi nedocházelo k diskriminaci a aby vzdělávání zároveň odpovídalo současným potřebám a sloučeným kompetencím.

Ač to pravděpodobně neočekával nikdo ze zúčastněných, při celém dvou a půl hodinovém jednání nedošlo k žádným sporům a celé jednání proběhlo naprosto korektně, konstruktivně a věcně.

Chtěl bych za zmiňovaný pozitivní přístup k jednání ještě jednou touto formou všem zúčastněným opravdu upřímně poděkovat. Zároveň chci vyjádřit přání a přesvědčení, že společné jednání zástupců zaměstnavatelů, Odborné společnosti a profesních organizací NLZP nebylo zdaleka poslední, ale naopak, že jsme tímto prvním společným jednáním a nalezením společné řeči nad kompetencemi a vzděláváním NLZP odstartovali nový přístup k řešení problémů, které nás na poli poskytování PNP společně trápí a znepokojují, protože společný postup a vzájemné konzultace zpravidla vedou i k naplňování společných cílů.


Sigmund
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © 2021 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.