Dopisy KZ ZZS ČR úřadům

07.06.2006

Dne 12.5.2006 prezident a viceprezident KZ ZZS ČR rozeslali informační dopisy s návrhem spolupráce úřadům a organizacím, se kterými máme zájem úzce spolupracovat při prosazování poslání a cílů komory.
Dopisem byli osloveni : ministr zdravotnictví dopis ministrovi zdravotnictví, prezidentka ČAS dopis prezidentce ČAS, ředitelé krajských ZZS dopis ředitelům ZZS, ředitelům VZŠ, na kterých je studijní obor zdravotnický záchranář, děkanům VŠ s oborem zdravotnický záchranář, předsedovi zdravotnických odborů a v neposlední řadě předsedovi společnosti UM a MK.
Někteří oslovení již reagovali, a to vždy velmi vstřícně. Například Česká asociace sester, někteří ředitelé VZŠ.
Zvláštní poděkování bych chtěl ale vyjádřit panu řediteli ZZS hlavního města Prahy, který nám zaslal velmi rychle chápavou a povzbudivou odpověď. Jelikož je jeho dopis adresován i všem záchranářům, členům komory, tak jsem se rozhodl pro jeho zveřejnění – odpověď MUDr.Schwarze.