Dopravní nehoda RZP posádky ZZS Plzeňského kraje u obce Svéradice

29.01.2015

Dopravní nehoda RZP posádky ZZS Plzeňského kraje u obce Svéradice

Sanitka vlétla do křoví, řidiče a sestru dostávali ven hasiči

Svéradice – Sanita zdravotnické záchranné služby mířící za pacientem havarovala v noci z pondělí na úterý nedaleko Svéradic. Hasiči ji museli vyprostit z křoví, nikomu se naštěstí nic nestalo.

„Třiačtyřicetiletý řidič jel se služebním vozidlem rychlé záchranné služby od obce Babín směrem na Svéradice. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostal na sněhem pokryté neposypané vozovce smyk, který nezvládl a následně vyjel vlevo mimo silnici, kde se vozidlo převrátilo na levý bok," popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V sanitce cestovali jen řidič a sestra, kteří naštěstí nepotřebovali pomoc svých kolegů. Bez pomoci hasičů se ale neobešli. „Nejprve jsme museli vyřezat křoví, abychom mohli obě osoby ze sanity dostat ven. Poté jsme vyprostili samotné vozidlo," popsal zásah velitel horažďovické hasičské stanice Petr Papoušek.

Dechová zkouška vyloučila u řidiče požití alkoholu, celková škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun.

Autor: Milan Kilián

Zdroj + fotogalerie denik.cz