Dopravní nehoda sanitky a osobního vozidla u obce Ševětín. Zraněno 6 osob, 2 osoby na UPV

25.11.2017

Všera 24. 11. 2017 krátce po půl druhé došlo k závažné dopravní nehodě sanitního vozidla ZZS JčK. Posádka ZZS Tábor transportující vážně nemocnou pacientku do českobudějovické nemocnice se v 13:40 čelně střetla s osobním vozidlem u obce Ševětín. Zdravotnické operační středisko na místo okamžitě vyslalo tři pozemní posádky a aktivován byl i vrtulník LZS z Bechyně.

Při nehodě bylo celkem zraněno šest osob. Nejvážněji byla zraněna převážená pacientka ze sanitního vozidla. Při střetu utrpěla poranění v oblasti hlavy a zůstala v bezvědomí. I přesto, že všichni členové posádky ZZS byli při nehodě zraněni, poskytli pacientce nezbytnou neodkladnou péči. Zajistili u ní základní životní funkce a následně byla transportována další posádkou ZZS na anesteziologicko resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice.

Další těžce zraněnou byla mladá žena z osobního vozidla. Utrpěla vážné poranění v oblasti hlavy a břicha, záchranáři jí napojili na umělou plicní ventilaci a stabilizovali její stav. Letecky byla transportována na anesteziologicko resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice.

Se středně závažným poraněním v oblasti břicha byla, na traumacentrum českobudějovické nemocnice, převezena záchranářka z havarované sanitky. Lehce zraněn byl i muž z osobního vozu, s poraněním v oblasti horní končetiny byl převezen na úrazovou ambulanci téže nemocnice.

Lékař a řidič sanitního vozidla utrpěli lehká zranění v oblasti končetin, po ukončení péče o všechny zraněné na místě nehody, je kolegové převezli na ošetření do Nemocnice Tábor.

Všem zasahujícím pracovníkům ZZS i zraněné posádce byla nabídnuta první psychické pomoc v rámci systému psychosociální intervenční péče ZZS JčK.

Zdroj: zpravyextra.cz a budejovickadrbna.cz