Dotazníky pro pac. a Roadscany

.

Pražská záchranka zahajuje dotazníkovou anketu

PRAHA: Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy – územní středisko záchranné služby přichází s novým nápadem – dotazníkem, prostřednictvím kterého by se ráda dozvěděla zkušenosti pacientů s jejími zaměstnanci a její prací při poskytování neodkladné péče, transportu do nemocnice a během jejich předávání do zdravotnických zařízení.

08.09.2009

Zdravotníky vybraných nemocnic, své zaměstnance a ošetřené pacienty proto žádá o ochotu a vstřícný přístup k jejich vyplňování. Průzkum bude probíhat zatím v první fázi po dobu šesti měsíců na celém území Prahy od září 2009 a to ve dvou variantách:

Dotazník bude v tištěné formě k dispozici v jednotlivých nemocnicích, kde budou rozmístěny na nejfrekventovanějších místech stojany s dotazníky a schránkami pro vhození vyplněných anketních lístků nebo bude možné jeho vyplnění v elektronické podobě na adrese www.zzshmp.cz.

Zjištěné výsledky poslouží ke zkvalitnění poskytované péče i vzájemné spolupráce. Jedná se pouze o zásahy pražské záchranky realizované na základě volání na tísňovou linku 155, která využívá velké žluté skříňové sanitní vozy. Zdravotní transporty v režimu zdravotní dopravy (tzv. převozy) soukromými či jinými sanitními vozy nejsou předmětem této ankety a dotazníků.

Pražská záchranka děkuje všem za spolupráci i pomoc.

Zdroj: ZZS hlavního města Prahy Autor: Jiřina Ernestová

Zdroj: katastrofy.com

Sanitky mají své černé skříňky, aneb Roadscany

PRAHA: Na území hlavního města České republiky zajišťuje přednemocniční neodkladnou péči všech obyvatel i návštěvníků Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy – územní středisko záchranné služby. Vzhledem k začátku své historie – rok 1857 – je nejstarší záchrankou ve střední Evropě, vzhledem k objemu vykonané práce je největší organizací svého druhu u nás.

08.09.2009

V roce 2008 na tísňovou linku 155 volalo téměř 236 tisíc lidí, z čehož bylo realizováno více než 112 tisíc výjezdů za pacienty a naše posádky ošetřily přes 89 tisíc pacientů. Kromě necelých sedmi desítek velkokapacitních sanitních vozů rychlé zdravotnické pomoci, tvoří vozový park i 16 osobních vozidel pro posádky s lékařem.

Mezi naše úspěchy oprávněně patří krátké dojezdy k pacientům – průměrný čas dojezdu se dlouhodobě pohybuje pod hranicí osmi minut. Řidiči sanitních vozidel přitom musí zvládnout rychlý průjezd dopravou přetíženými ulicemi a neohrozit pacienta ani posádku.

Ve snaze technického vylepšení svých vozidel v případě dopravních nehod, nebezpečných situací nebo konfliktů s ostatními účastníky silničního provozu jsou od září tohoto roku všechny sanitky pražské záchranky nově vybaveny tzv. Černými skříňkami = „ROADSCANY“.

Jedná se o záznamové zařízení, které kontinuálně snímá a zaznamenává obraz před vozidlem. V případě nestandardního pohybu vozu – náraz, prudké brzdění, výhybný manévr, pohyb mimo osu - je proveden záznam na paměťovou kartu, který poslouží jako důkazní materiál při vyšetřování dopravních nehod, poškození vozidla nebo situací, kdy bylo poškozeno zdraví převážených osob.

Délka pořizovaného záznamu je variabilně nastavitelná a začíná již 2 minuty před událostí až do vypnutí. Zařízení je také možno využít k nahrávání obrazu kdykoliv, tzn. např. při napadení posádky agresivním pacientem či v jiných situacích. Roadscan o velikosti cca 10 x 5 cm je ve voze připevněn na čelním skle pod zpětným zrcátkem. Připomínáme, že poslední nové sanitní vozy mají také kamerový systém pro monitoraci prostoru za vozidlem a v sanitním prostoru.

Zdroj: ZZS hlavního města Prahy

Zdroj: katastrofy.com