Druhá větev kauzy Rath – podán návrh na obžalobu pro ředitele ZZS SČK

19.08.2015

Druhá větev kauzy Rath – podán návrh na obžalobu pro ředitele ZZS SČK

HROZÍ ŘEDITELI STŘEDOČESKÉ ZÁCHRANKY AŽ DESET LET VĚZENÍ? MĚL PŘEVZÍT ÚPLATEK ZA SANITKY, ZA KTERÝ NA NĚJ POLICIE PODÁ NÁVRH NA OBŽALOBU

V  médiích se opět objevila informace o tom, že měl současný ředitel ZZS Středočeského kraje Martin Houdek převzít úplatek za dodávku sanitek, za což může u soudu dostat až 10 let vězení. Policie podle dostupných zpráv proti němu a několika dalším obviněným nyní podá návrh obžaloby.

K uplácení mělo dojít již v roce 2012 v rámci kauzy bývalého hejtmana Davida Ratha. Ten převzal přes podnikatele Jireše prostřednictvím Petra Kotta polovinu peněz určených na úplatky za zakázku 48 sanitek pro ZZS SČK.

Jednalo se o částku převyšující 3,3 milionu z předpokládaných 7, kterou si rozdělil bývalý hejtman David Rath, dále Kottovi a jako poslední šéf středočeské záchranky Martin Houdek. Ten měl, jak míní vyšetřovatelé, obdržet z „utržených peněz“ téměř 3/4 milionu korun, což on sám ale stále popírá s tím, že se jednalo o splacení dříve poskytnuté půjčky Kottovi. Že se melo jednat o úplatek, svědčí policejní odposlechy.

Kde je tedy pravda, rozhodne až soud, který se bude po aktuálních výsledcích vyšetřování police zabývat jejím návrhem obžaloby dalších obviněných osob v kauze Davida Ratha. Pokud bude Martinu Houdkovi uznána vina, hrozilo by mu reálně po odsouzení až 10 let vězení.

Zdroj: modrahvezdazivota.cz

Souvisejíécí články: