Dvě nepříjemné zprávy ze záchranných služeb v Ostravě a Pardubicích

14.04.2011

Dvě nepříjemné zprávy ze záchranných služeb v Ostravě a Pardubicích

Vozidlo záchranářů v Ostravě vyloupeno při zásahu

Ostravští záchranáři byli dnes (čtvrtek 14.4.) ráno opět konfrontováni s lidskou bezohledností. Během zásahu totiž do jejich vozidla vnikl zloděj a odcizil navigaci. Poslední podobný případ se přitom v Ostravě stal v srpnu 2010, tedy přibližně před tři čtvrtě rokem.

Krajské operační středisko dnes před půl pátou ráno přijalo výzvu k zásahu u šestnáctiletého chlapce s dechovými obtížemi. Na udanou adresu, ulici Pavlovovu v Ostravě, proto vyjela na pomoc lékařská posádka rendez-vous ze stanoviště v Ostravě-Zábřehu.

Záchranáři po příjezdu před dům odešli i se vším potřebným vybavením do bytu k pacientovi, přičemž vozidlo zůstalo stát uzamčené na ulici. V době, kdy posádka uvnitř poskytovala chlapci neodkladnou péči, vloupal se cynický zloděj do záchranářského vozidla Volkswagen Touareg. Jedná se o zásahový automobil v klasickém žlutém provedení záchranné služby a s majáky. Pobuda tedy jasně věděl, komu vozidlo vykrádá. Rozbil přední okénko automobilu na straně řidiče a stačil odcizit navigaci. Šlo o nestandardní navigační jednotku s operačním systémem, připevněnou na palubní desce. Přitom byl vyrušen náhodnými svědky a z místa utekl.

Přesná výše škody, která ÚSZS MSK vznikla na vozidle a zařízení, dosud nebyla přesně vyčíslena. Lze předpokládat, že se bude pohybovat okolo třiceti tisíc korun. Automobil musel být pochopitelně dočasně vyřazen z provozu a předán do servisu. Po dobu dalších dnů jej bylo nutno nahradit záložním vozidlem.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ÚSZS MSK

Řidič sanitky nezvládl nový sníh, po smyku se auto převrátilo

Ve čtvrtek ráno mezi Suchým vrchem a Jablonným nad Orlicí na Orlickoústecku havarovala na sněhu sanitka. Na kluzké silnici se vozidlo záchranné služby převrátilo na bok. Jeden ze záchranářů byl zraněn. Sanita mířila za pacientem.

Právo o tom informovala mluvčí orlickoústecké policie Iveta Lehká. "Na zasněžené vozovce dostal řidič sanitky zřejmě smyk a vozidlo skončilo na boku,“ potvrdila policejní mluvčí.

Ve vozidle záchranné služby v době nehody mimo záchranářů nikdo jiný nebyl. Na místě nehody zasahují policisté i hasiči, kteří musí sanitní vůz vyprostit. Omezený provoz na úseku ze Suchého vrchu do Jablonného řídí policie.

René Chvalina, Právo

Zdroj: novinky.cz