Dvě nová výjezdová stanoviště

22.09.2007

.

Záchranářům slouží dvě nová výjezdová střediska

První v Žamberku po celkové rekonstrukci

ŽAMBERK: Výjezdová základna orlickoústeckého Oblastního střediska zdravotnické záchranné služby v Žamberku má nové zázemí. V pondělí 17. září 2007 tu zástupci Pardubického kraje a představitelé Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje otevřeli rekonstruovanou budovu, která je společným zázemím pro záchrannou službu i lékařskou pohotovost.

18.09.2007 Aktualizováno 18.09.2007 10:02:46

„Rekonstruovaná budova má dvě podlaží, v přízemí byla navržena ordinace lékařské služby první pomoci, denní místnosti pro pohotovost i rychlou lékařskou pomoc, sociální zařízení, sklad a dvougaráž. V patře přístupného vnitřním schodištěm jsou místnosti pro lékaře a řidiče se sociálními zařízeními a sklady. Ve stávajícím přízemí se změnilo využití objektu z dílen na stanici výjezdové skupiny zdravotnické záchranné služby,“ popsala objekt Alena Slováčková, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje. Právě Pardubický kraj byl investorem celé akce.

„Rekonstrukci objektu jsme realizovali dva roky, celkové náklady jsou více než 8 mil. korun,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Josef Janeček s tím, že jde o akci zařazenou v Programu údržby a rozvoje nemovitého majetku v oblasti zdravotnictví.

Zdroj : katastrofy.com

Druhé v Přelouči zcela nové

Záchranářům slouží nové výjezdní středisko PŘELOUČ: V pátek bylo v Přelouči otevřeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Vedle lékařů, zdravotníků a představitelů města Přelouč se slavnostního aktu zúčastnili náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za oblast zdravotnictví Josef Janeček a členka krajské rady Jana Smetanová.

22.09.2007 Aktualizováno 22.09.2007 09:27:03

Ve dvoupodlažní budově nalezne útočiště rychlá záchranná služba a současně lékařská služba první pomoci. Ty dosud využívaly nevyhovující prostory v budově přeloučské polikliniky. Na nové adrese mají k dispozici ordinaci, pokoje pro lékaře, sestry a řidiče, kuchyňku či garáž pro dvě vozidla rychlé záchranné služby. Vybudování výjezdního střediska stálo více než 8 milionů korun, které v plné výši hradil Pardubický kraj.

„Kdyby to bylo možné, chtěli bychom mít takováto krásná, nová a moderně vybavená pracoviště ve všech zdravotnických zařízeních, která kraj zřizuje. Finanční prostředky, které na oblast zdravotnictví máme, nám to bohužel neumožňují. Rozhodně však nechceme žádná výjezdní střediska záchranné služby rušit. Naším cílem je, aby se pomoc ke zraněnému člověku v jakékoliv části kraje dostala co nejrychleji,“ uvedl náměstek Janeček.

Zatímco ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Marek Obrtel poděkoval kraji za realizaci a financování nového střediska, náměstek Janeček směřoval své díky městu Přelouč. To totiž bezplatně poskytlo pozemky, na kterých nová, šedo-oranžová budova stojí. Na závěr popřál Josef Janeček přeloučským záchranářům, aby těžkých případů, ke kterým budou nuceni vyrážet do terénu bylo co nejméně. A pokud k tomu dojde, aby byli co nejvíce úspěšní v zachraňování lidských životů.

Zdroj : katastrofy.com