Elektronické celoživotní vzdělávání

13.12.2006

.
Dne 12.12.2006 se sešel prezident KZ ZZS ČR Drahomír Sigmund s majiteli webového portálu sestra.in, pány Bc.Sašou Vidovičem a Ing.Jiřím Neumannem.

Celý jejich projekt je založen na E - vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků s přidělováním kreditů, které musíme každý sbírat pro periodické obnovování Osvědčení o výkonu povolání bez odborného dohledu.
Na jejich portálu je tak zvaná E – učebna, do které se mohou tito nelékařští zdravotničtí pracovníci ( tedy i my zdravotničtí záchranáři a sestry ze ZZS )za poplatek ( kurzovné ) zaregistrovat, poté si vybrat z nabízených odborných témat a začít s jeho studiem. Po nastudování udělat test z daného tématu. Po úspěšném testu je přidělen kredit ( kredity), který je zařazen do kreditního systému.

Domluvili jsme se na vzájemné spolupráci v tom smyslu, že komora záchranářů vypracuje odborná témata vhodná nejen pro zdravotnické záchranáře, ale s důrazem na zdravotnické záchranáře, s tématickým zaměřením poskytování přednemocníční neodkladné péče.
Druhá strana nám umožní tato témata umístit do jejich E – učebny na portálu sestra.in.

Pro zdravotnické záchranáře ze ZZS, které KZ ZZS ČR zastupuje to bude jedna z možností dalšího celoživotního vzdělávání a získávání potřebných kreditů za přijatelnou cenu s minimální časovou náročností. Spolupráce je koncipována tak, že i zdravotničtí záchranáři budou moci samozřejmě využívat i kurzů ( témat ), které nebudou vypracovány komorou záchranářů, ale jiným subjektem a naopak.

Chtěli bychom odborná témata PNP vytvořit a umístit na sestru.in začátkem druhého pololetí příštího roku. Není v našich silách takovou věc udělat dříve. Vše má svá pravidla. O spuštění akce, nebo chcete-li naplnění společného cíle Vás budu samozřejmě informovat zde na našem webu, a členy komory i hromadným emailem.