FN v Ostravě začala využívat aplikaci zCase pro komunikaci se záchrannou službou

30.04.2022

Článek z externího zdroje:

Fakultní nemocnice Ostrava začala využívat aplikaci zCase pro komunikaci se záchrannou službou. Aplikaci zCase vyvinuli v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny, na jejím vývoji se podílela i Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje. Fakultní nemocnice Ostrava ji v rámci spolupráce používá zcela zdarma.

Aplikace propojuje záchranáře s dispečery urgentního příjmu a lékaři specializovaných pracovišť, jako je například kardiologie, neurologie nebo ARO. Ještě před příjezdem do FN Ostrava tak zdravotníci vědí, koho a s jakými problémy sanita přiváží. Lékaři mají také k dispozici výsledky již provedených vyšetření.

Její funkci mohou zdravotníci na Urgentním příjmu FN Ostrava sledovat nejen na počítačích, ale také na velkoplošných obrazovkách. Díky zabudované GPS v sanitce mají všichni, kteří jsou k aplikaci připojeni, přesný přehled o tom, kde se auto nachází a kdy záchranka přijede do nemocnice. „Na základě toho už můžeme pracovat s pacientem dříve, než dorazí k nám do nemocnice. Máme možnost svolat konziliární lékaře, informovat specializovaná pracoviště, jako je například CT, lékaři vidí i snímek EKG,“ přiblížil přednosti aplikace Mgr. Michal Bijok, staniční sestra Urgentního příjmu FN Ostrava. Sanity Zdravotnické záchranné služby MS kraje jsou vybaveny tablety, do kterých se vkládají všechny informace o převáženém pacientovi.

Více na tribune.cz