Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Intenzivisté vydali souhrn doporučení pro COVID-19

24.03.2020

Intenzivisté vydali souhrn doporučení pro COVID-19

 

 

 

Česká společnost intenzivní medicíny vytvořila pracovní skupinu pro problematiku péče o nemocné s onemocněním COVID-19. Ta mimo jiné denně aktualizuje takto zaměřenou sekci na webových stránkách společnosti.

 

 

Jedním z prvních důležitých počinů skupiny je vytvoření českého souhrnu doporučení mezinárodního panelu expertů pro management tohoto onemocnění v prostředí intenzivní péče. Původní dokument je připraven k publikaci v časopisech Intensive Care Medicine a Critical Care Medicine a má 104 stran. Čeští autoři to nejpodstatnější z něj shrnuli do čtyřstránkového hutného materiálu. Pracovní skupina nyní vytváří podrobné vlastní doporučené postupy, které vycházejí z české praxe.

 

Z celkem 50 jednotlivých doporučení čtyři spadají do kategorie nejlepší praxe:

1. U výkonů s rizikem tvorby aerosolu doporučujeme těsný respirátor (N95 respirátory, FFP2, nebo podobné), a další ochranné pomůcky (tj. rukavice, plášť, ochranu očí jako štít, těsné brýle).

2. Výkony s rizikem tvorby aerosolu doporučujeme provádět v podtlakovém prostoru.

3. U pacientů s COVID-19 vyžadujících intubaci trachey doporučujeme, aby ji prováděl pracovník s největší zkušeností v zajišťování dýchacích cest, aby se minimalizoval počet pokusů a riziko přenosu.

4. U dospělých s COVID-19 léčených NIPPV (neinvazivní přetlakovou ventilaci) nebo HFNC (High Flow Nasal Cannula) doporučujeme pečlivé monitorování s cílem odhalit zhoršení dýchání. Dojde-li k němu, pak doporučujeme časnou intubaci v řízených podmínkách.

 

Zdroj: tribune.cz

 

Sigmund

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © 2020 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.