Jak narkoman v Plzni narazil na statného záchranáře a k ostudě přišel

27.08.2014

Jak narkoman v Plzni narazil na statného záchranáře a k ostudě přišel

Jak myslíte, že dopadne setkání zlodějíčka – narkomana se zkušeným záchranářem?

Včera v půl jedné ráno se vypravil 27letý muž do polikliniky na Slovanech. Nešel sem ale za účelem ošetření, ale spíše za účelem vlastního obohacení či opatření si něčeho „dobrého do žíly“, protože si vybral nezvyklou cestu, a to zavřeným oknem. Měl ale smůlu, v místnosti byl právě 28letý záchranář z plzeňské ZZS

Ten překvapeně sledoval ručku vnikající škvírou ve ventilaci a šátrající po kličce okna. Záchranář se skryl za skříň a již jenom vyčkával, co bude. Zlodějíček si otevřel okno a vlezl do místnosti. Co se zde odehrávalo, to si zřejmě mladík za rámeček nedá, ale jisté je, že po příjezdu policistů byl zpacifikovaný a s policisty plně spolupracoval. Dokonce se jim i přiznal, že krátce před pokusem vykrást tuto ordinaci, ještě stačil v ulici U Hvězdárny odcizit skateboard. Díky záchranáři plzeňské ZZS tak bude mít malý majitel své prkno zpět a policisté jedno vloupání objasněno.

My jsme samozřejmě tohoto záchranáře vyhledali a poprosili o rozhovor. Na plzeňské záchrance nás očekával velmi sportovně vyhlížející kluk, který by od minuty mohl jít zápasit do ringu a představil se nám jako Rosťa.

K prvnímu setkání s Rosťou později náš kolega prohlásil: „Když mi stiskl ruku, uvědomil jsem si jednak jak asi musel trpět ten zloděj a pak také, že článek již asi dopíšu levou rukou.“

Rosťa nám vyprávěl, jak útočníka zpacifikoval a na naši otázku jestli se nebál, odpověděl se smíchem: „Proč? Táta byl u výsadkářů a něco mě naučil.“ Další zajímavost, kterou nám řekl, bylo, že při předvčerejším zadržení pachatele rozbití okének aut na Skvrňanech, zase exceloval jeho dobrý kamarád a kolega z tréninku: „Alespoň se na mě nemůže vytahovat, teď je to jedna jedna!“ dodal ještě Rosťa k celému příběhu se smíchem.

KRIMI PLZEŇ gratuluje!

Autor: Miki