Jmenován nový ředitel ZZS Sčk

19.03.2009

.

Záchranná služba má nového ředitele

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Novým ředitelem Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje se stal MUDr. Martin Houdek. Byl jmenován do funkce na základě výběrového řízení, které proběhlo 26. 2. 2009 v budově Krajského úřadu Středočeského kraje.

18.03.2009 Aktualizováno 18.03.2009 18:25:54

V úterý 17. 3. 2009 převzal MUDr. Martin Houdek funkci ředitele Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje. Nahradil tak dosavadního ředitele záchranné služby MUDr. Roberta Zelenáka.

MUDr. Martin Houdek v minulých letech pracoval jako anesteziolog na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v Kladně a později v letech 2002 - 2004 jako náměstek LPP v kladenské nemocnici. Od roku 2006 působil jako náměstek LPP ve Fakultní nemocnici na Bulovce.

Nový ředitel záchranné služby chce ve středních Čechách pokračovat v již započatém zřizování setkávacího systému - tzv. rendez-vouz posádek a plánuje přechod na tento způsob přednemocniční neodkladné péče plošně v celém Středočeském kraji.

Tento systém byl od 1. 10. 2008 zaveden již například na stanovištích ve Vlašimi a Zbraslavicích. Dlouhodobě se také osvědčil na výjezdovém stanovišti Příbrami, kde takto záchranáři vyjíždějí k pacientům již několik let.

Setkávací systém je flexibilnější, lépe a především účelněji využívá lékaře v terénu. Lékař tak na místě stanoví diagnózu, zahájí léčbu a rozhodne o transportu pacienta, ale nemusí doprovázet zajištěného a ošetřeného pacienta do nemocnice, pokud to není nutné, a je připraven pomáhat u dalšího zásahu.

Systém rendez-vouz je dnes osvědčeným systémem, zlepšuje způsob přednemocniční neodkladné péče a plošně je v současnosti používán pražskou nebo libereckou záchrannou službou.

MUDr. Martin Houdek plánuje také standardizaci a sjednocení záchranářského vybavení a sanitních vozů, tak aby všechna výjezdová stanoviště měla stejné podmínky.

Zdroj: katastrofy.com