Karlovarská záchranka nepřestává šokovat. Aktuální informace z KVK

24.05.2012

Karlovarská záchranka nepřestává šokovat. Aktuální informace z KVK

Karlovarská záchranka zapomněla na mrtvolu,
našli ji po čtyřech dnech

Čtyři dny nechala karlovarská záchranka v jedné z místností svého sídla ležet tělo mrtvého pacienta, než ji její zaměstnanci objevili a předali pohřební službě. „Zjišťujeme, kdo je za to zodpovědný,“ uvedla mluvčí karlovarské záchranky Barbora Silná.
______________________________________________________________________________
Přidáno 24.5.2012

Šéf záchranky: Schovávání mrtvol pacientů ve sklepě bylo běžnou praxí

Ředitel karlovarské záchranky chce odejít dříve, než zamýšlel

Ředitel záchranky chce kvůli mrtvole ve sklepě vyšetřování nezávislé komise
______________________________________________________________________________

Zdali posádka, která ho přivezla a nekomunikovala s dispečinkem, nebo jsou jiné důvody,“ pokračovala Silná, podle které zaměstnanci tělo pacienta v místnosti zapomněli. „Přivezli jej ve čtvrtek minulý týden a našli jej v úterý 22. května,“ dodala s tím, že pacient zemřel při převozu sanitním vozidlem.

Podle Silné je na karlovarské záchrance zavedený nepsaný systém z dob minulého vedení organizace, podle kterého pacient, jež zemře v sanitce při převozu, je na dvě hodiny do místnosti na záchrance uložen, a pak si jej převezme pohřební služba.

„V jiných regionech si přebírá takového pacienta nemocnice,“ uvedla Silná. „Po dvou hodinách, kdy je smrt pacienta potvrzena, je pak tělo v nemocnici předáno k dalším zdravotním úkonům, jako je například pitva, nebo si je vyzvedne pohřební služba,“ dodala.

Podle Silné vedení karlovarské záchranky okamžitě přijalo systémové opatření, aby se podobný případ už nemohl opakovat. „Zároveň šetříme, kde došlo k selhání,“ dodala s tím, že odpovědné zaměstnance záchranky čeká postih.

vor, Novinky

Zdroj: novinky.cz