Komora už má i doménu “EU“

05.04.2008

.
Vážení kolegové, kolegyně, členové i nečlenové KZ ZZS ČR, příznivci i odpůrci komory, zkrátka všichni čtenáři – návštěvníci našich webových stránek.

Předně bych Vám všem chtěl vyjádřit poděkování za přízeň, kterou k našim stránkám bezpochyby máte, neboť každým měsícem průměrná návštěvnost našich webových stránek roste. Již dávno jsme v každodenní návštěvnosti z unikátních IP adres předstihli všechny naše “ konkurenty “ na domácí scéně.
Koncem března, tedy za dva a čtvrt roku provozu těchto webových stránek bylo ve statistice zaznamenáno překročení čísla 4.000 000 přístupů. Ano, čtete dobře, přes 4 miliony přístupů ! Je to nepochybně odraz toho, že jste si webové stránky KZ ZZS ČR oblíbili, a že zdaleka nejen členům komory naše stránky přináší a poskytují dostatečné množství aktualit, diskuze, informací a edukace z prostředí záchranek a PNP vůbec.
Proto jsem se rozhodl pro Vás, naše čtenáře, zaregistrovat i provoz na Evropské doméně :

www.komorazachranaru.eu

O co více mne skutečnosti popsané v prvním odstavci těší a naplňují optimizmem ve směru správnosti našeho kroku založit profesní organizaci pro zdravotníky nelékaře ze záchranek, o to méně radostně se mi konstatuje poznání, ke kterému jsem bohužel za dobu od zrodu komory záchranářů, kdy jsem se ve větší míře začal problematikou uceleně zabývat nabyl.

Tím poznáním je obrovská a pro mne ne zcela pochopitelná pohodlnost, lhostejnost až apatie velké většiny kolegů nelékařů - záchranářů a řidičů ze záchranek, k aktivní účasti nejen na řešení problémů v naší profesi jako takových, ale i ve sdružování se a k vyjádření nějaké příslušnosti k něčemu.
Ano, očekával jsem spolu se svými kolegy, se kterými jsme organizaci budovali, že když na koleně a vlastními silami a prostředky vytvoříme smysluplnou a funkční organizaci pro NÁS všechny nelékařské pracovníky ze ZZS, tak že se na jednotlivých záchrankách najde daleko více těch aktivních, kteří se k nám posléze připojí a pomohou. Prostě, že je více těch co vědí, že nic se samo za nás, a bez našeho aktivního přičinění nevyřeší.
Takto přeci funguje demokracie ze svého principu. Nejen na volné soutěži politických stran, pluralitě názorů, ale také na různých občanských sdruženích, které pak právem mohou být, a z velké většiny i jsou partnery státního aparátu pro řešení svých nároků a problémů. Mezi ně se už velmi úspěšně řadí i naše komora.
Ze začátku jsem se sám optimisticky utvrzoval v přesvědčení, že je potřeba trochu více času, aby i ti největší skeptici na vlastní oči viděli, že to myslíme vážně, bez postranních úmyslů a že to děláme skutečně pro všechny.
Nebudu skromný a po dvou a půl letech veskrze úspěšné činnosti z čistým svědomím prohlásím : „to jsme už dokázali“ a na III. Sněmu KZ ZZS ČR, který je přede dveřmi si to také v jednotlivých bodech podrobněji rozebereme, a poté samozřejmě zveřejníme opět na našich stránkách, aby jste se i Vy ostatní mohli přesvědčit, že je tomu skutečně tak.

Zároveň se ale ptám, kde tedy teď jsou ti další kolegové ze ZZS pro které jsme to celé připravovali ? Kde jsou ti, kteří dnes a denně v práci mudrují nad tím co a jak by se mělo. Nemyslím ty, kteří z toho chtějí jen těžit, ale mám na mysli ty, kteří pro nás společně také chtějí něco udělat.
Opravdu je těch aktivních v celé republice jen 220 a to i včetně studentů ?

Asociuje to ve mně podobnost s dárcovstvím krve. Jak ? Proč zrovna dárcovství krve ?
Také každý ví, a je přesvědčen, že je potřeba darovat krev, ale jen málo kdo jde a krev skutečně daruje ! Málokdo se stane oním dárcem !
Však on tu krev někdo daruje a já ji zdarma dostanu, až ji budu potřebovat. Řekne si většina.
A kdyby nebyla, až ji budu JÁ potřebovat ?
No to snad NE, to je ve státě a ve zdravotnictví ale “bordel“ !!! Že by podobnost čistě náhodná ? Vůbec ne. Je to stejné, jen v našem případě nejde tolik o život.

Nechtěl jsem svým článkem v žádném případě poučovat, moralizovat, natož se někoho dotknout. Pokud se tak stalo, omlouvám se !
Spíše jsem se chtěl v první fázi podělit o skutečnou radost z věci, která se podařila a v druhé fázi svého příspěvku jsem se snažil jen apelovat na každého z VÁS, pokud můžete, zamyslete se nad vyřčeným a pojďte do toho s námi, abychom společně vybudovali komoru takovou, jakou ji sami chceme mít.

Pro ty, kteří se přeci jen rozhodli se přidat, je určen odkaz na záložku s přihláškami a pokyny pro jejich vyplnění