Krajský ředitel ZZS Pak dal výpověď – hledá se nový

08.02.2010

Krajský ředitel ZZS Pak dal výpověď – hledá se nový

Kraj hledá nového šéfa záchranky

4.2.2010

Pardubice – Rada na dnešním mimořádném jednání rozhodla o vypsání výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje (ZZS Pk). Stávající ředitel Marek Obrtel tento týden rezignoval na svoji funkci. Požádal o ukončení pracovního poměru k 31. březnu 2010. Chod záchranné služby je zajištěn.

„Dnes jsme vyhlásili výběrové řízení. Co nejdříve chceme vybrat nástupce, který převezme vedení zdravotnické záchranné služby. Jinak bez ohledu na oznámenou rezignaci zůstává současný ředitel nadále zodpovědný za řízení ZZS Pk. Jsem přesvědčen, že záchranná služba bude poskytovat stejně jako doposud profesionální servis všem potřebným na území našeho kraje,“ řekl náměstek Roman Línek pověřený zastupováním hejtmana, jak Pardubický kraj zajistí fungování zdravotnického zařízení.

Samospráva Pardubického kraje považuje zdravotnictví za prioritu. „Občané se nemusejí obávat, že by nižší příspěvek pro ZZS snížil kvalitu lékařské péče. Letos máme v rozpočtu opravdu méně peněz, ale zdravotnická záchranná služba již nezajišťuje lékařskou službu první pomoci a dopravní zdravotnickou službu,“ jmenuje radní Tauberová důvody, proč je rozpočet letošního roku (128 mil. Kč) oproti loňskému (143 mil. Kč) nižší. „Částku jsme diskutovali při tvorbě rozpočtu na rok 2010. Na základě věcných argumentů se k ní, podle vývoje rozpočtu, můžeme kdykoliv vrátit. Porovnáme-li náš kraj s Královéhradeckým krajem či jinými, tak například v posledních čtyřech letech jsou investice do záchranné služby v Pardubickém kraji jedny z nejvyšších,“ komentuje situaci Roman Línek. „I letos, kdy se musíme vypořádat s dopady finanční krize, počítáme s desetimilionovou investicí na nákup nových sanitek.“

(mag)

Zdroj: pardubickykraj.cz