KZ ZZS ČR na Dostálových dnech

10.11.2006

.
V rámci odborné konference - Dostálových dnů v Hradci nad Moravicí – proběhla prezentace Komory záchranářů Zdravotnických záchranných služeb České republiky
Jako hosté se prezentace účastnili : docentka MUDr. Jarmila Drábková, CSc
a ředitel Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Schwarz.
Oba vyslovili KZ ZZS ČR svoji veřejnou podporu a informovali přítomné záchranáře o důvodech, pro které si myslí a jsou přesvědčeni, že by záchranáři měli odbornou profesní komoru mít, a proč bude velkým přínosem pro každého registrovaného člena. Přišli i s velmi dobrými podměty a vizemi, o kterých zatím představitelé komory záchranářů neuvažovali, ale o kterých na nejbližším zasedání budou jednat tak, aby je zapracovali do náplně činnosti komory záchranářů. Dále se paní docentka nabídla, že bude na webové stránky komory záchranářů pravidelně přispívat svými odbornými články.
Za Odbornou společnost Urgentní medicíny a medicíny katastrof byl celé prezentaci přítomen i její místopředseda MUDr. Ilja Deyl, ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.
Také on se velmi aktivně a veskrze pozitivně zapojil do diskuse ohledně kompetencí , postavení a vzdělávání zdravotnických záchranářů ZZS v ČR.
Dalším velmi aktivním hostem byl MUDr. Jiří Franz, který je jak známo z jeho článků velkým příznivcem komory záchranářů.
Prezident komory záchranářů Drahomír Sigmund na začátku prezentace vystoupil s příspěvkem Co se za první rok fungování komory a podařilo a nepodařilo.
Celá prezentace trvala něco málo přes hodinu, do vyčerpání a zodpovězení všech dotazů a diskusních příspěvků.
Za vedení komory záchranářů ZZS ČR bych rád ještě jednou poděkoval všem hostům, zdravotním sestrám, zdravotnickým záchranářům a řidičům ZZS, kteří se prezentace účastnili.