KZ ZZS ČR pořádá outdoorovou akci určenou pro NLZP ze ZZS

12.07.2012

KZ ZZS ČR pořádá outdoorovou akci určenou pro NLZP ze ZZS

!!! P O Z O R, AKCE JE ZRUŠENA !!!

KOMORA ZÁCHRANÁŘŮ ZZS ČESKÉ REPUBLIKY

ve spolupráci se společnostmi

MARTEK MEDICAL a.s. a LAMIPROMED s.r.o.

pořádají dne

14. 9. 2012

v prostorách L. T. Mešnice u Jihlavy

OUTDOOROVOU VZDĚLÁVACÍ AKCI

PRACOVNÍ DEN S NÁCVIKEM PRAKTICKÝCH DOVEDNOSTÍ

Akce je určena pro nelékařské zdravotnické pracovníky záchranných služeb
a je ohodnocena kredity celoživotního vzdělávání dle platné legislativy.

Pracovní den je vzdělávací, sportovní a společenskou akcí
konající se v přírodním areálu a nesoucí se v uvolněné přátelské atmosféře,
kdy není nutné řešit náročné zdravotnické situace,
ale vyzkoušet si praktické dovednosti v soutěži družstev při plnění nejrůznějších úkolů.

Akce v sobě zahrnuje odborný program formou workshopů a soutěžní program formou branného závodu. Úkoly plní dvoučlenná družstva mužů či žen, nebo smíšená.
Během večerního programu budou vyhlášeny výsledky závodu.

POZVÁNKA

POKYNY

PŘIHLÁŠKA

HARMONOGRAM PÁTEČNÍHO DNE:

09,00 – 09,30 hod. příjezd a registrace účastníků a družstev
09,30 – 09,45 hod. zahájení pracovního dne 10,00 – 12,00 hod. odborná část doplněná o praktický nácvik dovedností

12,00 – 13,00 hod. oběd

13,00 – 15,00 hod. odborná část doplněná o praktický nácvik dovedností
15,00 – 18,00 hod sportovní odpoledne, branný závod
18,00 – 19,00 hod večeře

19,00 – x hod táborák, opékání, zábava

ODBORNÝ PROGRAM:

U vystavovatelů a školitelů je možné shlédnout a prakticky vyzkoušet například tyto situace:

* zajištění dýchacích cest
* zajištění žilního přístupu včetně intraoseálního vstupu
* imobilizace, transportní možnosti
* infekční ochrana a další

SOUTĚŽ DRUŽSTEV:

Branný závod soutěžních družstev, jehož hodnocení se bude odvíjet od celkového času na trase a bodů za jednotlivé úkoly, tedy:

* závod na trase 5 kilometrů
* zábavné středověké a jiné úkoly (šerm, střelba z kuše, jízda na koni, aj.)
* praktické úkoly z předchozích workshopů
* otázky z odborného a všeobecné přehledu

Fotbálek, volejbal a další sportovní kratochvíle mohou hrát vždy ti, kteří se spolu domluví a už budou mít po soutěži, nebo na ni budou teprve čekat.

VEČERNÍ PROGRAM:

* táborák, opékání špekáčků, hra na kytaru a další volná zábava

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

* TERMÍN: 14. září 2012 (pátek). Možnost přijet již ve čtvrtek v podvečer, ubytovat se, porozhlédnout se po okolí a strávit příjemný večer; tento příjezd je nutné nahlásit dopředu v přihlášce či na email pracovniden@komorazachranaru.cz. Předpokládaný odjezd v sobotu ráno individuálně po vyspání.

* LOKALITA: areál letního tábora Mešnice (www.mesnice.cz ), vzdálenost od Jihlavy asi 5km do obce Dvorce, poté po obslužné komunikaci směrem k lesu, autem možno až na místo, autobusem či vlakem do zastávky Dvorce.

* UBYTOVÁNÍ: není zajištěno, účastníci akce si s sebou na louku u lesa musí vzít stan, karimatku, spacák, svítilnu a věci, které uznají za vhodné pro pobyt v přírodě.

* HYGIENA: suché WC, sprchování velmi provizorní, vodní hladina v okolí není určena ke koupání.

* STRAVOVÁNÍ a pitný režim je zajištěn, vlastní tekuté speciality na večerní zábavu jsou vítány, stejně tak hudební nástroje, míče a jiné sportovně-kulturní náčiní.

* DOPORUČENÍ: jedná se o outdoorovou akci, místo kravaty budou vhodnější tepláky. Není potřeba mít s sebou žádné zdravotnické vybavení (sanitka, batoh, monitoring), pouze tričko s logem vaší krajské ZZS na závod s sebou!

POKYNY K PŘIHLÁŠENÍ:

* akce je určena pro nelékařské pracovníky všech záchranných služeb, členy i nečleny Komory záchranářů ZZS ČR a je zcela ZDARMA, pouze cestovní náklady si hradíte sami

* přihlašují se dvoučlenná družstva (ženy, muži, smíšené) do naplnění max. kapacity 42 družstev (14 krajů po třech družstvech)

* pořadatel si vyhrazuje právo na výběr družstev tak, aby byly kraje zastoupeny rovnoměrně, při nominaci na akci bude brán zřetel na datum přihlášení

* uzávěrka přihlášek do 15. srpna 2012, o nominaci budete informováni po tomto datu

* vyplněnou či naskenovanou přihlášku zašlete na pracovniden@komorazachranaru.cz, do předmětu prosím uveďte název družstva

* další informace sledujte na www.komorazachranaru.cz v aktualitách, dotazy a informace směřujte na výše uvedený e-mail

Vedení KZ ZZS ČR se těší na účast a společné zážitky