Leoš Heger:“Pro zdravotnictví bude vytvořena zvláštní mzdová tabulka“.

11.09.2010

Leoš Heger:“Pro zdravotnictví bude vytvořena zvláštní mzdová tabulka“.

Prohlášení ministerstva zdravotnictví
ke mzdovým tabulkám

Vedení Ministerstva zdravotnictví sleduje s obavami nespokojenost zaměstnanců a odborových uskupení v oblasti zdravotnictví, které souvisejí s platovou úrovní a s obavami z diskutovaných změn v tarifních tabulkách.

Ministerstvo zdravotnictví tyto obavy chápe, i když je přesvědčeno, že platová úroveň se dnes odvíjí zejména od schopnosti zdravotnických zařízení udržovat vyrovnané hospodaření, nikoliv od minimálních tabulkových platů. Přesto se o tabulkách stále na vládní úrovni jedná.

Na včerejším zasedání Porady ekonomických ministrů oznámil ministr zdravotnictví Leoš Heger fakt, že se mu podařilo získat příslib premiéra Petra Nečase a ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, že pro zdravotnictví bude vytvořena zvláštní tabulka, kde dopady deseti procentního snížení budou rozpuštěny mezi platové třídy a platové stupně tak, aby změny, které mají umožnit flexibilnější odměňování pracovníků vycházely citlivěji z požadavků odborů a umožnily spravedlivěji odměňovat zdravotnické pracovníky s výraznějším ohledem na vzdělání, pracovní zátěž a výkonnost jednotlivých kategorií zaměstnanců i jejich individuální schopnosti.

Ministr zdravotnictví očekává návrhy na úpravu struktury nové platové tabulky jak od zástupců odborů, tak zástupců zaměstnavatelů.

Zdroj: zdn.cz