Maďarsko - Záchranářský vrtulník sfoukl parašutistu ze stromu

07.07.2020

Maďarsko - Záchranářský vrtulník sfoukl parašutistu ze stromu

Záchrana parašutisty u maďarské obce Vértesszőlős na severozápadě země se nevydařila. Server index.hu informoval, že parašutista se zachytil na stromě, z něhož ho sfoukl náporem vzduchu od rotoru přivolaný záchranářský vrtulník.

Parašutista se při nedělním seskoku zachytil na stromě. I v této svízelné situaci dokázal napsat vzkaz na sociální síť, kde žádal o pomoc: „Sedím na pevné větvi, nemám žádná zranění a čekám na pomoc,“ napsal.

Na místo přiletěl záchranářský vrtulník a pravděpodobně nápor vzduchu z rotoru sfoukl parašutistu ze stromu. „Po pádu muže oživovali. V kritickém stavu byl převezen do nemocnice,“ napsal deník Blikk.

Podle maďarských médií parašutista spadl z dvacetimetrové výšky. Před pádem na sociální síti napsal, že pokud by měl lano, ze stromu by se dokázal bezpečně dostat dolů. Na místo proto vyrazil zkušený horolezec, s jehož pomocí se měl parašutista dostat ze stromu na zem.

„Jenže záchranářský vrtulník byl na místě první a došlo k nešťastnému pádu parašutisty,“ dodal deník Blikk.

Zdroj: novinky.cz