Město Vysoké Mýto pomůže kraji s výstavbou výjezdové základny záchranné služby

Město Vysoké Mýto pomůže kraji s výstavbou výjezdové základny záchranné služby

Vysoké Mýto pomůže Pardubickému kraji s výstavbou nové stanice zdravotnické záchranné služby. Bude stát v areálu Vysokomýtské nemocnice ve Vraclavské ulici na místě nevyužívaného pavilonu. Město pavilon na své náklady zdemoluje, na kraj převede bezplatně pozemek a vysadí zeleň, řekl novinářům starosta František Jiraský (Nestraníci).

„Podle předběžné studie, kterou Pardubický kraj má, je demolice oceněna asi šesti miliony korun včetně uložení na skládku. My předpokládáme, že bychom to pořídili o něco levněji. Recyklační dvůr provozují naše technické služby, takže bychom to ve vlastní režii zvládli třeba za tři miliony,“ uvedl Jiraský.

Stávající stanice už nevyhovuje potřebám záchranářů. Neposkytuje dostatek místa pro parkování vozů, nemá dostatečné zázemí pro personál a neumožňuje rychlý výjezd na silnici I/35.

Nová stanice by se měla začít stavět na podzim příštího roku. Hotova by mohla být zhruba za rok.

ČTK

Ježek