Most – nehoda vozidla RZP se Škodou Octavia si vyžádala tři zraněné

04.10.2015

Most – nehoda vozidla RZP se Škodou Octavia si vyžádala tři zraněné

Střet sanitního vozu s osobním autem

si vyžádal zraněné

Foto: Jan Vraný

Most - Tři zraněné, taková je bilance nočního střetu sanitky záchranné služby s osobním automobilem na světelné křižovatce v centru Mostu u obchodního centra Central. Sanitní vozidlo jelo na maják se zraněným mužem do nemocnice a zkřížilo cestu řidiči osobáku, který měl na semaforu zelenou.

Po střetu skončila sanitka rychlé záchranky ve sloupu trakčního vedení a osobní automobil přerazil sloup semaforu. Řidič sanitky vyvázl z karambolu bez zranění. V sanitě byla poraněna zdravotní sestra a převážený poraněný muž a v nemocnici skončil se zraněním i řidič osobního automobilu.

Všechny tři poraněné převezly sanitky do nemocnice. Nehoda zkomplikovala noční dopravu v centru města na nejrušnější světelné křižovatce. Dopravu tam proto řídili strážníci společně s policisty. Na místě zasahovala i přivolaná jednotka profesionálních hasičů z Mostu. Ta posléze uklidila vozovku po úniku provozních látek z havarovaných aut.

Příčinu nehody vyšetřují dopravní policisté. Řidič osobního automobilu jel na zelenou a i když šofér sanitky měl během jízdy zapnutá výstražná světelná i zvuková zařízení, může být právě on viníkem karambolu. To vše nyní musí objasnit výsledky vyšetřování celé nehody.

Zdroj + video + fotogalerie: emostecko.cz