Motorkář nedal přednost houkající sanitce. Po střetu s ní zemřel

19.03.2023

Motorkář nedal přednost houkající sanitce. Po střetu s ní zemřel

Text z externího zdroje:

V Jablonci nad Nisou zemřel v sobotu odpoledne po střetu s vozem záchranné služby motocyklista. Přes veškeré úsilí záchranářů a téměř hodinovou resuscitaci svým těžkým zraněním podlehl. K určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva, uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Nehoda se podle ní stala ve 14:20 v Jablonci nad Nisou v křižovatce ulic Budovatelů, Liberecká a Na Vršku.

Řidič Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje jel po vedlejší ulici Liberecká se zapnutým zvukovým a světelným výstražným zařízením. Na křižovatce chtěl odbočit vlevo na hlavní ulici Budovatelů.

„V tomto okamžiku po ulici Budovatelů ve směru od centra města jel řidič s motocyklem, který pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti nestačil adekvátně zareagovat, motocykl položil na vozovku a takto do záchranářského vozidla narazil,“ popsala nehodu Sochorová.

Motocykl se podle ní ještě ještě odrazil do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla autoškoly. „Motocyklista ovšem utrpěl těžké zranění a na místě dopravní nehody i přes veškeré úsilí záchranářů zemřel,“ dodala mluvčí.

K určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva. Alkohol u  řidičů obou automobilů policisté vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami. Okolnosti tragické události nadále šetří kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou.

„Vůz Škoda Kodiaq s řidičem, lékařem a záchranářem vyjížděl k pacientovi, když se střetl s motocyklistou. Téměř hodinu motocyklistu na místě resuscitovali, poté bohužel musel lékař konstatovat smrt,“ doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Podobné střety sanitek nebo vozů záchranné služby s úmrtím jsou podle Georgieva v Libereckém kraji spíše výjimkou.

Zdroj: novinky.cz