MUDr. Pavel Svoboda bude od 1. dubna novým ředitelem ZZS Pak

20.03.2010

MUDr. Pavel Svoboda bude od 1. dubna novým ředitelem ZZS Pak

Záchranka má nového ředitele

Pardubice - Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje (ZZS PAK) povede od 1. dubna 2010 anesteziolog Pavel Svoboda. Rozhodnutí komise potvrdila Rada Pardubického kraje ve čtvrtek 18. března.

Lékař Pavel Svoboda pracuje v Pardubické krajské nemocnici na oddělení ARO. Má dvě atestace v oboru anesteziologie a resuscitace a licenci České lékařské komory pro výkon vedoucího lékaře a primáře pro urgentní medicínu. V devadesátých letech 20. století sloužil jako externí lékař pro ZZS v Pardubicích a Chrudimi.

„Narozdíl od ostatních uchazečů, jejichž kvalita byla srovnatelná, doktor Svoboda zdůraznil, že považuje za prioritu stabilizaci personálu,“ uvedla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. „Protože jezdil se záchrannou službou, věříme, že dobře zná prostředí v záchranné službě.“

Do výběrového řízení na ředitele ZZS Pardubického kraje se přihlásilo celkem sedm kandidátů.

Zdroj: pardubickykraj.cz