Musíme si pomáhat !

03.10.2006

.
Vážení členové a členky komory záchranářů,

urazili jsme společně za první rok od založení komory záchranářů veliký kus cesty, a všem pochybovačům jsme jasně ukázali, že to myslíme vážně.
Podstatné ale je, že téměř všechny úkoly jsou zatím ještě před námi. Věřím ale, že tyto úkoly budeme plnit z pozice pevných základů, které se nám věřím podařily vybudovat.
Právě z důvodu, že je toho hodně před námi se na vás všechny obracím s žádostí o pomoc, neboť tak, jak se dostáváme dál a dál je můj každodenní čas již téměř vyčerpán.
Proto si vás dovoluji oslovit ve smyslu vašeho zapojení se do úkolů, které před námi bezprostředně stojí. Mnozí z vás jste mi aktivně sami psali emaily s nabídkou aktivní pomoci a teď tedy přichází i vaše chvíle.
Je zapotřebí zmapovat z internetu, odborných článků, osobních zkušeností a ze všech možných dostupných informací, jak jsou na tom záchranáři a potažmo i ZZS ve všech možných státech světa s důrazem na státy EU v oblasti jejich postavení, jak jsou konstituováni ( legislativa, kompetence, pravomoci, odbornost, vzdělávání, spolupráce s lékaři – i po telefonu apod., právní zodpovědnost za svou práci, postavení ve společnosti, v odborných kruzích, spolupráce s urgentními a centrálními příjmy, pohotovosti atd. ) Dále jejich sociální zabezpečení, služební poměr, jiný pracovně – právní poměr, pod koho spadají ( ministerstvo, obec, jiná samospráva, hasiči apod. ) relaxační programy, nějaké nadstandardy apod.
Výhodou je, že to nepotřebuji do zítřka, do měsíce. Budu rád, pokud mi toto budete hojně a pravidelně zasílat během následujícího půl roku. Žádná informace nepřijde vniveč. Vše se budu snažit použít. Zmapujeme touto obrovskou spoluprací třeba i celý svět ve smyslu naší profese.
Apeluji také na vás mladé ( studenty ), vy už umíte perfektně anglicky. Najděte tyto informace v anglicky psaných informacích a pošlete mi jejich výklad v českém jazyce.
Opravdu se nám to vyplatí !!!!!

S díky za pomoc