Na pražském magistrátu v lednu proběhne třístranné jednání o ZZS

18.12.2014

Na pražském magistrátu v lednu proběhne třístranné jednání o ZZS

Nové vedení Prahy bude jednat o smíru v pražské záchranné službě

Nové vedení Prahy naplánovalo na začátek ledna schůzku s vedením záchranné služby a se zaměstnanci, kteří si několik týdnů stěžují na údajně špatné pracovní podmínky a nekoncepční změny v organizaci.

"Rád bych se stal jakýmsi mediátorem a dovedl jednání ke kompromisu," řekl dnes ČTK radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO).

Zaměstnanci záchranné služby, která je příspěvkovou organizací města, v uplynulých týdnech několikrát uvedli, že nejsou spokojeni s pracovními podmínkami. Mluvili mimo jiné o obhroublém jednání a vyhrožování. Vedení záchranářů to rezolutně odmítlo.

Lacko řekl, že se už se zaměstnanci i s vedením sešel a poslechl si argumenty obou stran. V lednu se setkají všichni. "Je to velice palčivý a dlouho neřešený problém," uvedl. "Budu nápomocen při hledání kompromisu," doplnil.

Záchranná služba, která má kolem 500 zaměstnanců, se letos stala předmětem zájmu médií také při sporu s nemocnicemi ohledně předávání pacientů. Záchranáři v Praze denně zasahují zhruba u 300 případů.

ČTK