Na ZZS hlavního města Prahy probíhá mezi zaměstnanci podpisová akce

06.07.2014

Na ZZS hlavního města Prahy probíhá mezi zaměstnanci podpisová akce

Vážení čtenáři,

V tuto chvíli začala na ZZS HMP probíhat podpisová akce na podporu prohlášení zaměstnanců, která je reakcí na dva zásadní body:

1) Systém předávání pacientů je pro skutečně nemocné pacienty velmi nepřínosný a skrývá mnohá nebezpečí, zejména však prodlení v návaznosti nemocniční péče

2) Pan ministr zdravotnictví v přímém mediálním výstupu uvedl, cituji: „…ve všech posádkách jsou v drtivé většině střední zdravotničtí zaměstnanci, kteří pak nemohou rozhodovat. Musí ty pacienty vozit do nemocnic a nejsou schopni rozhodnout, co je podstatné, a co ne.“ Tímto prohlášením zpochybnil erudici stovek zaměstnanců ZZS HMP a projevil základní neznalost fungování systému ZZS.

Nechceme, aby to nějaká vyšetřovací komise MZ zametla pod koberec, protože nejde jen o těch několik medializovaných případů.

Jde nám o pacienta!!!

Bc. Alan Ryba