Naboural sanitku, pacient zemřel

20.06.2007

.

Spěchající řidič naboural sanitku, pacient zemřel

Tragická dopravní nehoda se stala v úterý ve Zbenicích na Příbramsku. Při nehodě byli zraněni dva lidé. Jednoho převážela s těžkým zraněním sanitka k vrtulníku. V koloně před nehodou nechtěl jeden z řidičů čekat a v nepřehledné zatáčce se začal otáčet. V tom do vozu narazila sanitka. Po havárii se stav zraněného muže zhoršil a zřejmě prodlení způsobilo jeho smrt.

20.6. 2007 15:20

PŘÍBRAM - Při první nehodě, u níž se převážený muž zranil, osmadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen Golf začal předjíždět autobus v okamžiku, kdy se k němu v protisměru blížilo nákladní auto. "Golf se už nestačil před autobus bezpečně zařadit, bočně se s ním střetl, přejel na krajnici, kde narazil do stromu a převrátil se na střechu. Řidič a jeho spolujezdec utrpěli těžká zranění," uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Sanitka převezla spolujezdce do nemocnice v Příbrami. Řidiče vezl jiný vůz záchranářů k vrtulníku. Do automobilu však narazil Renault Master. "Jeho devětadvacetiletý řidič nechtěl čekat v koloně, která se vytvořila před nehodou, a v nepřehledné zatáčce se začal otáčet. Sanitka po nárazu sjela do příkopu," doplnila Schindlová.

Převoz zraněného pacienta k vrtulníku se tím přibližně o půlhodinu zpozdil a jeho zdravotní stav se zhoršil. Řidič renaultu vyvázl ze srážky bez zranění.

Zdroj : seznam.cz