Napadání posádek ZZS přibývá

05.03.2009

.
I přes skutečnost, že legislativně by už mělo být napadání členů posádek ZZS posuzováno přísněji, zatím se tak neděje. Pokud je mi známo, tak zatím nebyl “exemplárně“ potrestán žádný z útočníků.

Jednou z možností, jak situaci zlepšit, je každé napadení posádky ZZS v republice řádně zdokumentovat a vyhodnotit, abychom měli validní podklady pro budoucí jednání s kompetentními orgány.

I z tohoto důvodu jsme se jako KZ ZZS ČR rozhodli zapojit do projektu, který jsme pracovně nazvali POMOZME SAMI SOBĚ o kterém jsem informoval v aktualitě z 26.8.2009. Tento obsahuje právě i DOTAZNÍK O NAPADENÍ POSÁDKY ZZS. Pokud jej po každém ataku ze strany pacientů, příbuzných, veřejnosti a dalších osob k posádkám ZZS budeme vyplňovat a zasílat ke zpracování, tak tím sami získáme tyto cenné podklady pro další jednání, které by mohlo směřovat k nápravě.

Opilec napadl posádku sanitky

Opilec napadl zdravotníka a skončil v rukou policie zdroj: TV Prima

Opilý muž, kterého ve středu odpoledne přivezla pražská záchranná služba na chirurgickou ambulanci do nemocnice Pod Petřínem, napadl zdravotníky a jednoho z nich zranil. Útočník si stěžoval na bolesti břicha a rozzuřilo ho, že když mu lékaři odmítli dát před vyšetřením léky, které vyžadoval.

4. 3. 2009 18:35 – PRAHA

"Udeřil jedním ze zdravotníků o zeď a pohmoždil mu vážně záda," sdělila Novinkám mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová s tím, že pracovník záchranky nejprve agresivního opilce přemohl s použitím pepřového spreje a nemocniční sestra, která byla svědkyní útoku, informovala policii.

Přivolaní policisté agresivního muže identifikovali jako celostátně hledanou osobu a namístě ho zadrželi.

Napadený zdravotník podle Ernestové podá na útočníka trestní oznámení. Až podle vyšetření se ukáže, zda bude muset kvůli pohmožděninám do pracovní neschopnosti.

pst,Novinky, TV Prima

Zdroj + VIDEO novinky.cz