Napadena dispečerka ZOS - ZZS ZK

29.03.2009

.

Muž zkopal dispečerku záchranné služby

ZLÍN: Ne vždy platí pravidlo, že za ochotu a chuť pomáhat potřebným, budete po zásluze odměněni. Na svou dobrou vůli doplatila ve středu ráno jedna z operátorek krajského operačního střediska zlínské záchranné služby.

25.03.2009 Aktualizováno 20:36:57

Když po páté hodině ranní mířila z vlakové zastávky do práce, potkala na Bartošově čtvrti ve Zlíně (ul. Broučkova) muže, který se ve značně podroušeném stavu potácel přímo po hlavní cestě.

Jako profesionálka si byla dobře vědoma, že by takto mohlo dojít na poměrně frekventované vozovce k dopravní nehodě. Oslovila tedy mladíka a požádala jej, aby se z bezpečnostních důvodů držel raději na chodníku. Poté pokračovala ve své cestě.

Neuběhlo ani pár minut, když ji dotyčný náhle a bezdůvodně zezadu napadl, srazil na chodník a surově ji zkopal. V danou chvíli se bohužel na místě nenacházel nikdo, kdo by mohl zasáhnout. Útočník se dal na útěk až v momentě, kdy žena začala zoufale křičet o pomoc.

Operátorka naštěstí vyvázla z této nepříjemné zkušenosti „pouze“ s pohmožděninami a naštípnutou kostí horní končetiny. Příště si zřejmě pořádně rozmyslí, zda se řídit heslem „musíme si pomáhat“.

Případ vyšetřuje Policie ČR a uvítá každou informaci, která by mohla napomoci dopadnout neznámého agresora.

Zdroj: katastrofy.com