Napadena posádka ZZS Jesenice

23.11.2009

.

Muž záchranářům vyhrožoval zabitím, zamkli ho v sanitce

JESENICE: S poněkud adrenalinovým výjezdem se v pátek odpoledne setkali středočeští záchranáři z Jesenice u Prahy. Ve dvanáct hodin byli voláni k ležícímu muži v bezvědomí před jednou z restaurací v Jesenici.

22.11.2009

Záchranáři po příjezdu zjistili, že muž má drobnou již nekrvácející tržnou ránu obočí a lze ho jen těžko probudit. Na úraz si zraněný nepamatoval, jevil známky opilosti a nebyl ochoten se nechat ošetřit.

Záchranáři ho museli přemluvit, aby s nimi šel do sanitního vozu. Tam po něm lékař chtěl doklady, kvůli pojištění a identifikaci pacienta, které mu zraněný odmítl dát. Záchranáři proto museli z místa zásahu žádat o asistenci policie.

Během čekání na policii se u zraněného muže stupňovala agrese, začal na záchranáře slovně útočit a tvrdil, že ho v sanitce drží proti jeho vůli. Po chvíli se mu podařilo odpoutat se z lehátka, začal napadat výjezdovou sestru a ostatní členy posádky sanitního vozu a vyhrožoval jim, že je zabije.

Záchranáři utekli ze sanitky a agresivního muže zamkli uvnitř. Do příjezdu policistů mohli už jen venku bezmocně přihlížet, jak muž uvnitř demoluje vybavení sanitního vozu a snaží se dostat ven.

Vyházel všechny léky z polic a dupal po nich, kopal do sedačky, lehátka a snažil se vykopnout boční okno. Po příjezdu policie se muž zklidnil, ale přesto si jeho předchozí řádění vyžádalo příjezd dalších dvou policejních vozů.

Po otevření sanitky se záchranářům naskytl pohled na její interiér plný střepů z ampulí a rozdupaných léků. Pro transport muže musel být na místo poslán další sanitní vůz z Říčan. Muž byl pak v poutech za asistence policie transportován na záchytku Fakultní nemocnice Bulovka.

Až na zažitý velký stres posádka sanitního vozu naštěstí neutrpěla žádné zranění, ale jen na lécích je škoda přes pět tisíc korun. Žádný z drahých přístrojů v sanitce nebyl rozbit. Úklid sanitního vozu však trval záchranářům po návratu na stanoviště nejméně hodinu a při něm zjistili, že není možné otevřít boční okno sanitky.

Případná další poškození odhalí plánovaná kontrola. Vedení středočeské záchranné služby uvažuje o podání trestního oznámení.

Zdroj: ZZS Středočeského kraje Autor: Tereza Janečková

Zdroj: katastrofy.com